Öne Çıkanlar dizi BEYOĞLU TAZİYE EVİ AÇILIŞA HAZIR MUHAMMED GEVHER BAKIRCILAR ÇARŞISI TURİZMİN GÖZ BEBEĞİ OLMALI Akbaba Ailesi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MAHÇİÇEK, ÖĞRETMENLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Başkan Hanefi Mahçiçek, “Öğretmenin emeklisi olmaz, onlar her daim bize öğretmeye devam ederler” diyerek sözlerine şöyle devam etti.

“Günün anlamına ithafen bir araya gelmek ve sizlerle olmak istedik.. Öğretmenler Günü, ülkemizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 100. Yılı olan, 1981 yılından beri kutlanmaktadır.

Bu ülkenin temeli olan çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştiren siz değerli öğretmenlerimizdir. Bir başka ifadeyle o temelin harcını koyan sizlersiniz. Öğretmenlik mesleği meyve veren ağaç gibidir. O meyveler bir gün büyür gelişir ve bu ülkeyi yönetenler haline gelir.

Bir hatıratımı paylaşmak isterim. Geçmiş yıllarda Devlet Planlama Teşkilatında çalışırken bir program dolayısıyla Malatya’ya gittik. Programda Vali Bey ve birçok kamu kurum müdürleri bulunuyordu. İmam Hatip Okulu’ndan Fransızca öğretmenim en arka sıraya gelip oturdu. Toplantı sonunda yanına giderek elini öpmek istediğimde beni tanımadı ve elini öptürmek istemedi. Ben sizin öğrencinizim dediğimde gururlandı ve birbirimize sarılarak duygulu anlar yaşadık. Öğretmenlik, bu ülkenin geleceğini hazırlayan güzel bir meslek.

Biz Onikişubat Belediyesi olarak her zaman eğitimi, fiziki çalışmaların önünde tuttuk. Her yıl 70 bin kitap dağıtımını sadece Onikişubat ilçesinde değil, tüm Kahramanmaraş’taki okullara sınıflarına göre dağıtarak, öğrencilere kitap okuma sınavları düzenledik.

Kırsaldan dönüşen mahallelerimize 6 imam hatip okulunu yurtlarıyla beraber yaptık.

Down sendromlu çocuklarımızın hem eğitim, hem de atölye çalışmaları alabilecekleri DOKMER’i yaptık.

Engelli çocuklarımızın günü birlik eğitim ve atölye çalışmaları için Kısa Süreli Yaşam Merkezi KIYAM’ı yaptık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devrettik.

Sosyal Eğitim Merkezi’mizde özellikle dar gelirli ailelerin çocukları için üniversite hazırlık kursları açarak, onlara ünversite kazanma yolunda destek olduk.

Öğretmenlik tüm mesleklerin üzerinde ve anlamlı bir meslek. Hepinize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Çocuklarınızla, ailelerinizle sağlık ve güzellik içinde bu ülkenin geleceğini yetiştirmeye devam edelim.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol