Öne Çıkanlar 4 AĞIR YARALI BELEDİYESPOR AFŞİN KÜLTÜR VE GÜREŞ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ… MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM AŞK VE YEDİ GÜZEL ADAM

Bu haber kez okundu.

BANA DAR VAKİTTE GELİN Kİ DUALARINIZI KABUL EDEYİM

 Bizi arayan okurlar, Şehit Evliya Mahallesinde,  Aladan sokak. No: 52’deki türbeyi ziyaret etmemizi, geçmişine ve tarihe sahip çıkmayanları bu türbeye odaklamamızı istediler. Sokağa girdiğimizde, çıkmaz bir sokak karşılıyor bizi. Arabalar için dönecek yer yok.

Türbe zaman zaman kapalı, zaman zaman açık. Özellikle siyasilerin, belediye başkanlarının ya da ünlü konukların (araştırmacı-tarihçiler ve toplu guruplar)ziyaret etmek istediklerinde, türbenin bakım ve temizliğinden sorumlu seneler önce Güler Taşçalve şimdi Servet Demir isimli bayanlar ilgilenmişler.

Türbeyi yaptıran torunu (Adana’da ikamet eden) Alaeddin Özden. Sık sık geliyor, bakım ve temizliğini kontrol ediyor. Türbenin giriş kapısı yanında, o büyük devlet adamının hayat hikâyesini anlatan pano bugün yok. Silinmiş, kaldırılmış. Hatta öyle ki, sokağın başındaki isim bile belli belirsiz hale gelmiş. Bugünlerde, hastanede doktor olan torunu Dr.Mehmet Akif Sarıçiçek türbede yeni bir düzenlemeye gidecek. Bunu, mahallenin muhtarı Alaeddin Küçükkurtul da onaylıyor.

Mahalle sakinlerinin ifadesine göre, en çok Kayseri, Malatya, Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan ziyaretçileri geliyor. İddia odur ki, merhum devlet adamının, “Bana dar vaktinizde gelin, gelin ki dualarınızı kabul edeyim” dediği rivayet olunur.

SARE DAVUTOĞLU GELDİ, NAMAZ KILDI

Mahalle sakini bayanların dediğine göre, geçen yıl Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu türbeyi ziyaret etmiş. Yakından ilgilenmiş ve namazını kılmış. Türbe içindeki kutsal levhayı hediye ettiği gibi, bakıcı kadınlara para yardımında da bulunmuş.

Lakin buraya kadar her şey iyi, güzeldi de,  mahalle sakinleri, senelerdir talepleri ve söz verilmesine rağmen, doğalgaz çekilmemesinden muzdaripler, yakınıyorlar ve tez zamanda doğalgaz çekilmesini istiyorlar. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1265