Öne Çıkanlar KURTUL AİLESİNİN EĞİTİM YATIRIMI MUHTARLARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ TEMAYÜL HEYECANI SİYASETİN PARLAYAN YILDIZI CHOICE HOTELS

Bu haber kez okundu.

BAKAN KİRİŞCİ’DEN KADİR GECESİ MESAJI

Bakan Vahit Kirişçi, mesajında; “Kadir Gecesi Hz. Muhammed (SAV)’e ilk vahyin gelişi ve Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı kutlu bir gecedir. Allah-u Teala bazı zamanları fazilet ve bereket yönüyle diğer zamanlara üstün kılmıştır. Kadir gecesi, Yüce Yaratan tarafından Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesi’nin bin aydan daha hayırlı olduğu bizzat Yüce Allah tarafından Kur’an-ı Kerim’de ifade edilmiştir.

Aziz milletimizin gönlünde ayrı bir yeri olan bu müstesna gecede İçimizi karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atarak, kötü arzuları frenleyip, dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenmek gerekir. 

 Dileğimiz odur ki, bütün Müslüman kardeşlerimizle birlikte, rahmetin yağdığı bu önemli geceyi layıkıyla idrak edebilelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, e aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin ülkemize, tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” iadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol