Öne Çıkanlar KUDUZ MÜCADELESİNDE HAVADAN AŞILAMA PROJESİ İHRACAT VE SANAYİ ÜRETİMİ ARTTI ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI Akbaba Ailesi BİSİKLET SPORCUMUZ ÜÇÜNCÜ OLDU

Bu haber kez okundu.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
 Prof. Dr. Sınav, 10 Ocak 1961 tarihinde çıkarılan ve gazetecilere önemli kazanımlar sağlayan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinden beri her yıl kutlanan Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Gazeteciliğin, büyük bir özveri gerektiren ve gerektiğinde çok zor koşullarda, haftanın her günü, günün her saati ve barış savaş demeden her koşulda yapılan zor bir meslek olduğunu kaydeden Prof. Dr. Sınav, “Gazetecilik meslek olmaktan öte özveri gerektiren bir yaşam biçimidir. Toplumun bilgilendirilmesi sürecinde çok önemli görevler üstlenmiş olan gazetecilere müteşekkiriz” dedi.

 

Prof. Dr. Sınav, Büyük Önder Gazi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN,  5 Şubat 1924’te İzmir’de gazetecilerle sohbeti sırasında “Türkiye basını milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyetin etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bir düşünce kalesi, düşünce yolu kalesi. Basın görevlilerinden bunu istemek, cumhuriyetin hakkıdır” dediğini hatırlatıp, gazetecilerimizin bu sorumluluk bilinciyle görevlerini yaptıklarına inandıklarının altını çizdi.

 

Prof. Dr. Sınav, SANKO Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana, gazetecilerin kendilerine katkılarını esirgemediklerine vurgu yaparak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol