banner1165
Öne Çıkanlar siyaset TÜRKİYE BİR KABİLE KMS HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Bu haber kez okundu.

YENİ MALİ MÜŞAVİRLER GÖREVE BAŞLADI

Törene, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Atilla Sarıyıldız, İş İnsanları, Mali Müşavirler ve gazeteciler katıldı.

SUNUM, YARDIMCISI ABDULLAH KALIN’DAN 

Sponsorluğunu İSKUR yönetim kurulu başkanı Abdulkadir Kurtul’un üstlendiği programın sunumunu Oda Başkan Yardımcısı Abdullah Kalın yaparken, , Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Atilla Sarıyıldız ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör açış konuşmasıyla başladı.

Ardından kürsüye gelen TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, “Gerçekten son dönem özellikle de pandemi döneminde kamu maliyesinin aksamamasında, örneğin bir kısa çalışma ödeneğinin hayata geçmesinde ve vatandaşların ceplerine girmesinde çok büyük fedakarlıkla çalışmaktılar meslektaşlarımız. Pandemi döneminde sağlık çalışanlarımızı alkışladık, fakat bugün bu salondan dönemi büyük fedakarlıkla üstesinden elemeye çalışan değerli meslektaşlarıma da alkış istiyorum” diye konuştu.

“TBMM HER MESLEK GRUBU İÇİN GEREKTİĞİNDE EK MESAİ SARF EDİYOR”

Daha sonra söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ise, “Kamu Maliyesine ciddi destek sunan kutsal bir mesleğin ve meslek erbabının toplantısındayız. Böyle bir toplantıda bir siyasetçinin hangi konular ile ilgili mesaj vermesi ayrı bir konudur. TBMM her meslek grubu için gerektiğinde ek mesai sarf ediyor. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmayacaktı. Fakat bugün milletvekillerimiz sağlık çalışanlarımız için Gazi Meclisimizde ek mesai yapıyorlar. İnşallah güzel kararlar alınacaktır” şeklinde konuştu.

Tören, mali müşavirlere ruhsatların verilmesiyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol