banner825

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

GÖKSUN’DA ELMA HASADI

24 Ekim 2017 Salı 15:39
Bu haber 972 kez okundu

Göksun İlçesinde elma hasadını başladığını belirten Göksun’un 17 yıllık Ziraat Odası Başkanı Selim Cüce, "Bu yıl 40 bin ton elma hasadı bekliyoruz," dedi.

GÖKSUN'DA ELMA HASADI
banner811
 Kimlik Gazetesi Sahibi Mehmet Fiskeci, Kahramanmaraş Gazetesi yazı işleri müdürü Bekir Doğan, Özgürhaber Gazetesi Sahibesi Neşe Yıldızhan, Medya Gazetesi Sahibi Halil Hınaz ile Göksun Ziraat Odasında bir araya gelen Başkan Selim Cüce: "Göksun ilçemiz elmanın merkezi olma konumunda bu yıl 40 bin ton rekolte bekliyoruz," dedi.

 

Göksun ilçesinde 3 adet 3 bin tonluk, bir adet 5 bin tonluk soğuk hava deposu bulunduğunu özel sektörün yapmaya devam ettiğini ancak yetersiz olduğunu ifade eden Başkan Selim Cüce: "Soğuk hava deposu önemli ancak, elma suyu fabrikası da kurulmalı, Pazar sıkıntımız yok, soğuk hava deposu yetersiz olduğu için ürünümüzü istediğimiz fiyatta satamıyoruz.

Göksun ilçemizde elma, çilek, şeker pancarı ve hayvancılık yapılmakta ve odamıza kayıtlı 7 bin 500 üyemiz var bunların 2 bin aktif çiftçilik yapmaktadır," ifadesini kullandı.

EKONOMİYE KATKI SAĞLAYAN İLÇE

Göksun toprakları bereketli ovası: 55 bin ton şeker pancarı üretimi ile Elbistan Şeker Fabrikasına da pancar yetiştirildiğini ifade eden Başkan Cüce: "Göksun ilçemiz 40 bin ton elma, 55 bin ton şeker pancarı, 15 bin baş büyük baş hayvan, 51 bin baş küçük baş hayvan, çilek tarlaları ile Türkiye ekonomisine katkı sağlayan bir ilçemizdir.

Son dönem de Göksun domatesi gündeme gelmekte, biz erkenci sera, geçti sera ile domates üretimi yapan çiftçilerimizin önünü açmak istiyoruz," diye konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder