Öne Çıkanlar DURAKLARIN EFENDİLERİ PLAZA OTEL VE KONGRE MERKEZİ; RAMADA KERVAN YENİLENDİ KARAYOLLARI İŞ BAŞINDAYMIŞ! ÖĞRENCİLERİN HUZUREVİ ZİYARETİ

Bu haber kez okundu.

KÜTÜPHANELERE 600 BİN ZİYARETÇİ
 Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kütüphaneler Şube Müdürlüğü bünyesinde şehrimizin muhtelif yerlerinde aktif olarak hizmet veren 18 kütüphanede kayıtlı 27 bin 108 üye bulunuyor.

 

Toplam 68 bin kitapla şehrin 18 ayrı noktasında hizmet veren kütüphaneleri 2016 yılı içerisinde 559 bin 500 kişi ziyaret etti.

Yazın kavurucu sıcaklarına karşı klimalı, kışın soğuklarına karşı ısıtmalı ortamlarda öğrencilere ders çalışma imkanı sunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri aynı zamanda Türkiye’ye örnek teşkil ediyor.

 

Hacettepe Üniversitesi Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezinin yürüttüğü ‘Herkes İçin Kütüphane’ projesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri örnek seçilmiş ve Proje Direktörü Prof. Dr. Mehmet Emin Küçük tarafından teşekkür mektubu ile ödüllendirildi.

 

Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Teknokent -Teknoloji Transfer Merkezi tarafından yürütülmekte olan ve Türkiye’deki yerel yönetim kütüphanelerinde dönüşümü hedefleyen ‘Herkes için Kütüphane Projesi’nin 26 Kasım 2016 Cumartesi günü Ankara’da yapılan belediye başkanlarını bilgilendirme toplantısında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi kütüphaneleri içerdikleri farklı bir konseptten dolayı örnek gösterildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021