Öne Çıkanlar EN ÇOK İHRACAT YAPANLARI ÖDÜLLENDİRDİ ÇOCUKLAR HAVUZLARI ÇOK SEVDİ SONUNDA YAPILIYOR EKİNÖZÜ ILICA ARASI 45 DAKİKA SÜRECEK BASTIRMACI siyaset

Bu haber kez okundu.

KSÜ’nün ‘Güneş Arabası’ takımı İstiklal 6. oldu
 13 Temmuz 2012 tarihine kadar hazırlıklarını tamamlayan İSTİKLAL Takımı, 14 Temmuz 2012 de yarı final A grubunda piste çıktı. Yirmi aracın yarıştığı yarı final A grubunda İstanbul Teknik Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinin ardından üçüncü sırada yarışı tamamlayan İSTİKLAL, 15 Temmuz 2012 tarihinde A ve B grubundan finale katılmaya hak kazanan takımların yarıştığı finalde yarışı altıncı sırada tamamladı.


Akademik danışmanlığı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Tekerek tarafından yapılan İSTİKLAL Ekibi, KSÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri; takım kaptanı Atakan Yazıcı, pilot İbrahim Kapucubaş ve teknik ekip Tarık Atalar, Ferudun Tufan, Fikret Karabey, Şule Erduran, İbrahim Ünal, Özkan Karabaş ve Nihat Uluçay’dan oluşmaktadır.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin teknik alanlarda iddialı bir konuma doğru emin adımlarla ilerlediğini kaydederek Kocaeli’de düzenlenen yarışlarda başarı sağlayan İSTİKLAL Ekibini tebrik etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol