Öne Çıkanlar ALTINORDU DARBE YAPTI! SANKİ KARDEŞ GİBİLER B.Ş. BELEDİYESPORA BAŞKAN ARANIYOR! MUTLULUKLARIN PAYLAŞILDIĞI ZAMANLARDIR” Seçim 2015

Bu haber kez okundu.

 KSÜ’DEN “KAHRAMANMARAŞ’IN EKOTURİZM POTANSİYELİ” KONFERANSI

 KSÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Amfisinde düzenlenen konferansa konuşmacı olarak, KSÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Kaya Sandal katıldı.

 Doç. Dr. Ersin Kaya Sandal dünyada ve Türkiye’de turizm hareketliliği hakkında bilgiler verirken turizm gelirlerinde önemli bir paya sahip ekoturizmin Kahramanmaraş için önemine değindi.

 Ekoturizmde, doğal kaynaklardan ve güzelliklerden yararlanırken yörenin kültürel özellikleriyle uyum içinde doğanın korunmasının gerekliliğinin altını çizen Doç. Dr. Sandal “Kahramanmaraş turizm çeşitlenmesine olanak veren coğrafi ve doğal yapısının yanında zengin tarihi ve kültür yapısıyla da ekoturizm açısından çok yönlü bir potansiyel sergilemektedir ”diye konuştu.

 Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Kaya Sandal, Kahramanmaraş’ın mili parklar, tabiat parkları, yayla turizmi, doğa yürüyüşü, atlı doğa yürüyüşü, akarsu-göl turizmi, bisiklet turu, mağra turizmi, sportif olta balıkçılığı, ornito (kuş gözlemciliği) turizmi, botanik (bitki inceleme) turizmi, yaban hayatı-av turizmi ve kültür turizmi gibi çok sayıda turizm çeşitliliğine sahip olduğunu söyledi.

 Doç. Dr. Ersin Kaya Sandal “Turizmin sosyal ve ekonomik önemini anlamış toplum yapısı, turizme çabuk adapte olabilecek genç ve dinamik nüfusu, zengin tarihi, geleneksel el sanatları, zengin yemek kültürü, örf-adet ve özgün sosyo-kültürel özellikleri ile Kahramanmaraş büyük bir ekoturizm potansiyeli taşımaktadır” dedi.

 Konferansa KSÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Musa Göğebakan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147