banner749

banner750

banner727

GÖNÜLLÜ ÖĞRETİCİLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ

16 Haziran 2012 Cumartesi 09:26
Bu haber 1637 kez okundu

Sani Konukoğlu Vakfı ve AÇEV (Anne– Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliği İle yürütülen İşlevsel Yetişkin Okuryazarlığı Programı’nda görev alan gönüllü öğreticilere Özel Sanko Okulları Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle teşekkür plaketi verildi.

GÖNÜLLÜ ÖĞRETİCİLERE TEŞEKKÜR EDİLDİ
 AÇEV Gaziantep Sorumlusu Esin Özgül, yaptığıkonuşmada, okuma yazma öğrettikleri kursiyerlerin belgelerini verdiklerini ve bu çalışmada emeği geçen gönüllü eğitmenlere teşekkür etmek amacıyla toplandıklarını söyledi.Yürütülen bu proje kapsamında yapılan faaliyetlerin de anlatıldığı törende, AÇEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayla Göksel 1993 yılında kurulan AÇEV’in erken çocukluk ve yetişkin eğitimi alanında çalıştığını ve bugüne kadar yaklaşık 8.000 kişiye ulaştıklarını kaydetti.

Göksel, çocuk koruma, aile içi şiddet, çatışmayıönleme, iletişim kurabilme ve empati konuları üzerinde de çalışmalar yapacaklarını bildirdi.


Sani Konukoğlu Vakfı Genel Sekreteri Yalçın Çepik ise 14 yıldır AÇEV ile verimli bir şekilde yürüttükleri bu çalışmanın devam edeceğini, kendilerine mu onuru yaşatan gönüllü öğreticilerle övündüğünü ifade etti.
Kursiyerlerden Sultan Çamlı, Zarife Balcıve Meryem Orhun’un okuma yazma öğrenmeleriyle ilgili duygularını paylaştıklarıkonuşmaların ardından gönüllü öğreticilere belge ve armağanları Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamilİlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, AÇEV Yönetim Kurulu Başkan YardımcısıAyla Göksel ve Sani Konukoğlu Vakfı Genel Sekreteri Yalçın Çepik tarafından verildi.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder