banner1312
Öne Çıkanlar NURİ PAKDİL ORTAOKULUNDA TATBİKAT AK PARTİ ADAY ADAYI AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ATIL ARAZİLER EKONOMİYE KAZANDIRILDI ASLAN YAKALADI

Bu haber kez okundu.

İYİ PARTİLİ ÇABUKEL; MARAŞ DEPREME HAZIR DEĞİL

İyi Parti İl Başkanlığı son günlerde Türkiye genelinde meydana gelen ve şehrimizde bir deprem bölgesi olması amacıyla vatandaşları bilgilendirmek için bir dizi program gerçekleştirdi.

Ulu Cami önünde toplanan İl Başkanı Ahmet Çabukel ve Yönetim Kurulu üyeleri Ulu camiden başlayarak Müftülük meydanına kadar esnafları deprem konusunda bilgilendiren açıklamalar yaptılar.

Esnaf ziyaretinin sona ermesi ile birlikte İl Binası önünde basın açıklaması yapan Başkan Çabukel, Türkiye’nin yüzde 92’sinin deprem bölgesinde yer aldığını ve vatandaşların yüzde 95’nin deprem tehlikesi altında yaşadığını söyledi.

Bugün hayati bir konuyu, yaşam ile ölüm arasındaki ince çizgiyi  konuşmak  ve gündeme taşımak için  bir araya geldiklerini belirten Çabukel,  “Bu öylesine önemli bir konu ki, yalnızca bugünümüzü değil geleceğimizi, çocuklarımızın ve torunlarımızın can güvenliğini ilgilendiriyor.” dedi.

Başkan Ahmet Çabukel konuşmasının devamında  “Dört bir yanı cennet olan güzel ülkemiz derinlerinde korkunç bir tehlike barındırıyor. Türkiye, aktif tektonik kuşak üzerinde yer alıyor. Ülkemizin çeşitli bölgelerinde her an ciddi depremler meydana gelebilir ve telafisi imkansız zararlar ortaya çıkabilir.

Şu anda, biz bu konuyu konuşurken dahi, ülkemizin farklı yerlerinde şiddetleri birbirinden farklı yüzlerce deprem meydana geliyor.

ÜLKEMİZİN %92 Sİ DEPREM BÖLGESİ İÇİNDE YER ALIYOR, VATANDAŞIMIZIN %95'İ DEPREM TEHLİKESİ ALTINDA YAŞIYOR.

Büyük sanayi merkezlerimizin %98'i, barajlarımızın %93'ü deprem bölgesinde bulunuyor.

Geçtiğimiz 60 yıl içinde, ülkemizde gerçekleşen depremlerde, 58.202 vatandaşımız hayatını kaybetti, sayısız vatandaşımız yaralandı. Deprem yalnızca can almıyor. Son 60 yılda meydana gelen depremlerde yaklaşık olarak 450.000 bina yıkıldı.

BETONLARIN ARASINDAN KAÇ BEBEĞİN CANSIZ BEDENİ ÇIKARTILDI?

KAÇ ÇOCUK KENDİSİNE SİPER OLAN ANNE BABASININ CESETLERİNE SARILI OLARAK KURTARILDI?

Biz İzmir'de, Van'da, Düzce'de, Gölcük'te meydana gelen depremlerin Kahramanmaraş'ta yaşanmasını istemiyoruz. Bu sebeple yönetim kurulumuz ve çok kıymetli parti mensuplarımızca şehrimizin ve geleceğimizin huzuru için sürdürdüğümüz  çalışmalarımıza hız vermiş durumdayız.

Kahramanmaraş'ta Doğu Anadolu fay hattından  kaynaklı  SON  DEPREM 1513 yılında 7.4 büyüklüğünde gerçekleşti ve o günden beri şehrimizde bir deprem olmadı.

Bu ne demek biliyor musunuz?

Kahramanmaraş büyük bir depreme gebe ve maalesef Kahramanmaraş bu depreme hazır değil.

Jeoloji mühendislerinin öngörüsüne göre, Kahramanmaraş'ın da üzerinde yer aldığı Doğu Anadolu fay hattında büyük bir enerji birikiyor ve enerjisini küçük depremlerle atamayan bu fay, Kahramanmaraş için 7 büyüklüğünün üzerinde bir depremin yakında olduğunu haber veriyor.

2011 yılında Ayvalık barajı ile Kılavuzlu barajı arasında kalan ve Kahramanmaraş’ın merkezinden geçen yeni bir fay hattı  tespit  edildiğini  BİLİYOR MUYDUNUZ?

Kahramanmaraş AFAD bölge başkanlığında yapılan risk analizi sunumunda, olası bir Kahramanmaraş depreminde 20.000 binanın yıkılma riski altında olduğunun tespit edildiğini BİLİYOR MUYDUNUZ ?

Yeni bir fay hattından bahsediyoruz. 20.000'i aşan binadan bahsediyoruz. Lütfen bu bilgileri küçümsemeyelim, görmezden gelmeyelim.

EĞER BUGÜN, BİZLER BU GERÇEKLERE GÖZ YUMARSAK GELECEĞE "UNUTMADIK, AKLIMIZDA" SÖYLEMLERİYLE YAD EDİLECEK KARA BİR GÜN ISMARLAMIŞ OLURUZ.

Bir kez daha taleplerimizi dile getiriyoruz.

Vakit geçmeden, pişman olmamak için önlemler alınmalı, halkımız bilinçlendirilmeli, gerekirse tek tek her vatandaşımıza deprem şuuru aşılanmalı.

Belediyelerin, üniversitelerin, AFAD’ın, STK’ların, Siyasi partilerin, Mühendislik Odalarının da içinde olduğu bir deprem masası kurulmalı, deprem öncesi ve sonrası için çalışmalar yapılmalıdır.

Ayvalık Barajı ile Kılavuzlu barajı arasında kalan Kahramanmaraş’ın  merkezinden geçen fay hattının net konumunun jeoloji mühendislerimizce  belirlenmesi  gerekmektedir.

Kahramanmaraş’ta riskli olduğunu düşünülen her yapının güvenirliğinin tespiti  için  Karot testi yapılarak hasarlı binaların tespiti yapılmalı ve bu tespit sonucuna  göre tedbirler alınmalıdır. Önemle vurguladığımız gibi, fay hattının geçtiği alanlarda imar izninin kontrol edilmesi ve yüksek katlı yapılardan vazgeçilmesi gerekmektedir.

Bizler, İYİ Parti Kahramanmaraş Teşkilatı olarak atılacak her adımın, alınacak her tedbirin en büyük destekçisi ve gönüllüsüyüz.

YETER Kİ GÜZEL ŞEHRİMİZ BİR DEPREMLE YERLE BİR OLMASIN VE ÇOCUKLARIMIZ BUGÜN BİZİM YAŞADIĞIMIZ KORKULARI YAŞAMASIN.

İYİ Parti Kahramanmaraş Teşkilatı olarak şahsi veya kolektif her sorumluluğu üstümüze almaya hazırız, almaktayız. İl Yönetim Kurulumuza ve tüm parti teşkilatımıza yönelik deprem eğitimi düzenledik, Teşkilatımız bünyesinde AFAD ile koordineli olarak  çalışacak Arama  Kurtarma  ve Deprem Eğitim Masası oluşturduk.

Hangi partiye oy verirseniz verin, sandıkta kimi desteklerseniz  destekleyin fakat söz konusu yavrularımızın can güvenliği olunca elinizi vicdanınıza koyup neredeyse çeyrek asırdır ülkeyi yönetenlerden hesap sorun.

ÇÜNKÜ VATANDAŞ HESAP SORMAZSA BU RANT KAVGASI BİTMEZ.

İYİ PARTİ OLARAK…

Deprem üzerinden siyaset yapan koltuk sevdalılarına, İmar barışı diyerek çürük binaları yasallaştıranlara, Para ve mevki uğruna vatandaşın canını hiçe sayan yandaş müteahhitlere, toplanan Deprem Vergilerinin Nereye Gittiğinin Hesabını veremeyen yöneticilere karşıyız.

Önceliğimiz vatandaşımızın can güvenliğidir. Önceliğimiz çocuklarımızın geleceğidir. Çünkü bu güzel vatan, sayısız şehidin ve evlatlarından vazgeçen anaların emanetidir.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol