banner844

banner840

banner841

banner845

banner846

HER SAĞLAM BİREYİN POTANSİYEL BİR ENGELLİ ADAYI OLDUĞUNU UNUTMAYALIM

12 Ocak 2018 Cuma 13:42
Bu haber 913 kez okundu

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Ali Nuri ÖKSÜZ tarafından 7 – 14 Ocak Görme Engelliler Haftası olması nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı çalışan görme engelli çalışanlara yönelik kahvaltı programı düzenlendi.

HER SAĞLAM BİREYİN POTANSİYEL BİR ENGELLİ ADAYI OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
banner811
 Engellileri anlamanın empati yapmaktan geçtiğini belirten  Uzm.Dr.Ali Nuri ÖKSÜZ engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum olmadığı gibi her sağlam bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğu unutulmaması gerektiğini belirterek, "Tüm engelli vatandaşlarımız gibi görme engelli vatandaşlarımızın da yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara sahip çıkarak sorunlarına ortak olmak insani bir görevimizdir. Engelli vatandaşlarımızın başkasına muhtaç olmadan, özgürce diledikleri hayatı yaşamalarını sağlamanın yanı sıra topluma faydalı, üretken ve bağımsız bireyler haline gelmeleri de sağlanmalıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarını çözüme kavuşturmak için her şeyden önce bu meseleye ilişkin toplumsal hassasiyetin güçlendirilmesi gerekmektedir. Sağlık Müdürlüğü olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını daha rahat ve huzur içerisinde geçirmeleri adına engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye taşıyarak onlara müreffeh bir hayat sunma gayreti içerisindeyiz. Nitekim küçük yaşlardan itibaren toplumla iç içe yaşayan, eğitim imkanlarından faydalanabilen engelli vatandaşlarımızın bugün büyük başarılara imza attıklarını görmek hepimiz için gurur vesilesidir. İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde hizmet veren Görme Engelli personellerin sorunlarının çözümünde her türlü desteği vereceklerini belirten Uzm.Dr.Ali Nuri ÖKSÜZ, her türlü sorunlarında doğrudan Başkan, Başkan Yardımcılarımız ve tüm Birim yöneticilerimize çekinmeden iletmelerini istiyoruz.

Program sonunda Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan engelli personellerimizin göstermiş oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi takdim edildi. 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder