Öne Çıkanlar 4 AĞIR YARALI BELEDİYESPOR AFŞİN KÜLTÜR VE GÜREŞ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ… MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM AŞK VE YEDİ GÜZEL ADAM

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN BELEDİYESİNDEN ÖZEL EĞİTİME ÖZEL İLGİ
 Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, okulu ziyaret ederek, 2 özel eğitim sınıfında eğitim gören 11 öğrenciye özel eğitim-öğretim malzemesi hediye etti.

 

Başkan Aydın, ziyarette yaptığı konuşmada, “Engellilerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek, güçlendirecektir” dedi.

 

Engelli doğmanın ve engelli duruma düşmenin, hiçbir zaman hayatın sonu olarak değerlendirilmemesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

 

“Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Bu öğrencilerimiz bizim için de çok özel, toplumumuzun her kesimi için de çok özel. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ilçemizdeki bu özel öğrencilere özel sınıflar oluşturmuş. Biz de belediye olarak özel eğitim sınıfında bulunan kardeşlerimize, yavrularımıza özel eğitim materyalleri noktasında yardımcı olmaya çalıştık. Bizim ki aslında çok fazla bir şey değil. Bir hatırlama, hatırlanma, hatırlatma adına vesile olsun düşüncesiyle bu kardeşlerimize, yavrularımıza burada görecekleri eğitim öğretimle ilgili, manevi anlamda değer ifade edeceğini düşündüğümüz bir takım eğitim malzemesi yardımı yapıyoruz. İnşallah yavrularımız da istediğimiz düzeyde eğitilir, öğretilir, topluma daha faydalı, kendilerinin özel ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak duruma gelirler.”

 

ÖĞRENCİLERE ÖZEL GAYRET GÖSTERMEK

 

İlçedeki diğer okullarda bulunan özel eğitim sınıflarına da gerekli yardımın yapılacağını dile getiren Başkan Aydın, özel eğitim öğrencilerine özel gayret göstererek, onları eğiten öğretmenlere özelikle teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

 

Ziyarette yer alan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, Okul Müdürü Zeki Göllüce ve özel eğitim öğretmenleri Başkan Aydın’a duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1265