“MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZ, BİZLERİ BİR ARADA TUTAN EN BÜYÜK MİRASIMIZDIR”

30 Ağustos 2017 Çarşamba 15:49
Bu haber 228 kez okundu

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, milli ve manevi değerlerin, toplumu bir arada tutan en büyük miras olduğunu söyledi.

'MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZ, BİZLERİ BİR ARADA TUTAN EN BÜYÜK MİRASIMIZDIR”

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Prof. Dr. Dağlı, bayramlaşmanın, toplumu bir araya getiren örf ve adetlerin başında geldiğini anımsatarak, “Bayramlar birlik, beraberlik ve huzur içinde kutlandığında anlam bulmaktadır” dedi.

“Bayramlıklarla uyuyan, bayram sabahlarını iple çeken bir nesilden, günümüzün yaşam koşulları nedeniyle bayramlara tatil gözüyle bakan bir nesle döndük” diyen Prof. Dr. Dağlı, çocukların bayramları, bayram gibi yaşayarak, bu kültürün bir parçası olmaları gerektiğine dikkati çekti.

PROF. DR. DAĞLI,

“Geçirmekte olduğumuz zorlu sürecin üstesinden, her zaman olduğu gibi toplum olarak kenetlenerek gelebiliriz. Kurban Bayramı, toplumda paylaşmanın en yoğun yaşandığı günlerdendir. Dargınları bir araya getiren, uzaktakileri kavuşturan bayramları, çocuklar gibi karşılamalı ve yaşamalıyız. SANKO Üniversitesi olarak, Kurban Bayramınızı kutluyor, birlik, beraberlik, huzur ve mutluluk dolu nice nice bayramları toplum olarak kardeşçe kutlamayı diliyoruz.” 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder