banner1165
Öne Çıkanlar dizi HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM siyaset CEVİZ FİDANI DAĞITIMI YAPILDI DUT AĞACI DUT VERİR YAPRAĞINI KIT VERİR!

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN BİR PORJE DAHA
 Büyükşehir Belediyesi Yemekhanesi’nde yemeklerini yiyen öğrenciler kendilerine verilen çeşitli hediyelerle okullarına geri döndüler.

Öte yandan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kadın ve İle Şube Müdürü Ayşe Sofioğlu, projeye ilişkin yaptığı açıklamada: “İki ay önce başlattığımız Gönül Durağı Bir Çocuk Bin Hayal Projemize devam ediyor. Bu proje kapsamında her hafta iki köyümüze gidiyoruz öğrencilerimizi şehre taşıyoruz. Şehirde ise belli noktaları, müzelerimizi, kültür değerlerimizi, mesire alanlarımızı, Abdulhamidhan Camimizi gezdiriyoruz. Belediyemiz yemekhanesinde yemek ikramını yapıyoruz. Yolluklarını da vererek öğretmenleri eşliğinde evlerine gönderiyoruz.

Aynı anda da şehre gönderdiğimiz çocukların ebeveynlerine de Aile İçi İletişim ve Etkili Ebeveynlik konusunda eğitimler veriyoruz. Bu ailelerimizin şehirde çalacakları bir kapıları olduğunu, yaşadıklarını sıkıntıları, sorunları anlatabilecekleri bir yerleri olduğunu anlatıyoruz.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’un aile yapısına çok büyük önem verdiğini ve bundan dolayı da Kadın ve Aile Şube Müdürlüğü’nü kurdurarak ailelere hizmet verildiğini anlatıyoruz.

Kadın Aile Şube Müdürlüğü olarak ailelerimizle alakalı bizim müdürlüğümüzü ilgilendiren konularda anında müdahale ediyoruz. Bizim müdürlüğümüz dışında konular ise ilgili birimlerimize aktarıyoruz.

Ailenin toplumun temel taşı olarak düşündüğümüz için bu yola çıktık” diye konuştu.

Programın sonunda velilere çeşitli hediyeler takdim edilerek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un selamını ilettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol