banner1106
Öne Çıkanlar MHP Kahramanmaraş İL BAŞKANI DOĞAN BAŞVURUSUNU YAPTI TENİS İL BİRİNCİLİĞİ TURNUVASI TAMAMLANDI ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK! UNUTMAYACAĞIZ! YAPILAN HER KONGRENİN BİR ANLAMI VAR

Bu haber kez okundu.

HEDEFİMİZ ŞAMPİYON OLMAK
 Ceyhan konuşmalarını şu şekilde sürdürdü; “Geçen sezonu değerlendirecek olursak 2 sezondur Ligde kalma çabası içerisindeydik. O sezon Bizim için bir şampiyonluk gibiydi. Ve herkes de bunu böyle kabullendi. Geçtiğimiz sezon ise ligde kalma hedefi ile yola çıktık ve yolumuzun ilk yarısında kötü sonuçlar aldık. 2. Yarıda ise ligde kalmayı garantileyecek puanlara ulaştık. Sezon sonu ise 2 hafta kala ligde kalabilmeyi garantiledik. Bu sezon Play-off lara kalmak istedik, ama olmadı” dedi. 

“ŞARTLAR ZOR OLSADA HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Rahmetli Siyasetçi Ağabeyimiz Süleyman Demirel’in bir lafı var, ‘Gün bugün saat bu saat diyerek’ Bu düşünce ile yola çıkmak istiyoruz diyen Ceyhan; “Bu yol haritasında takımı aldığımız zamandan bu yana merdiven basamakları gibi düşünürsek her yıl üzerine koyuyoruz. Bu yıl ki hedefimiz play-of’u ve şampiyonluk hedefini üst üste koyup şampiyonluk hedefi ile yola çıkacağız. Şartlar Zor olsa da hedefimiz şampiyonluk. Bu iddiayı ortaya koyuyorum. Bu iddia bana aittir ve kendimi taşın altına bırakıyorum. Ben bu riski alıyorum bir Kahramanmaraşlı olarak, bu şehrin yetiştirdiği birey olarak, Fatih Mehmet Ceyhan olarak. Bu yıl biz direk şampiyonluğa oynayacağız bu şehir büyük şehir, bu şehir her şeye layık olan bir şehir,  devletine bağlı bir şehir, küçük ilçe takımları şampiyonluğa oynuyorsa bu şehirde oynamalı yani bu yıl direk şampiyonluğa oynayan bir takım yapacağız” ifadelerini kullandı.

“İSTİŞARE KURULU OLUŞTURACAĞIZ”

Takımın Şampiyonluğa yönelmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi ile temasa geçtiklerinin altını çizen Ceyhan; “Büyükşehir Belediye Başkanımızı geçtiğimiz günlerde ziyaret ettim ve Başkanımızın bize yaklaşımı çok iyi idi. Sağ olsun bize ufak tefek yardımlarda da bulundular. Yeni sezon öncesi de düşüncelerimi aktardım ve bu konuda yeni döneme ilişkin istişare kurulu oluşturacağım. Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği, şehrini seven iş adamları olsun, siyasetçi olsun, Esnaf olsun, Basın Mensubu olsun görev dağılımı doğrultusunda yeni bir ekip yeni bir yönetim demeyelim de istişare kurulu ile bu yola çıkacağım. Yönetim denildiğinde yanlış algılanıyor, orası şirket muhabbeti oluyor. İstişare kurulu ile yola çıkıp şampiyonluk hedefine ulaşacağımın düşüncesindeyim” dedi.

“ŞAMPİYONLUĞU İSTEYEN BİR TEKNİK DİREKTÖRLE ANLAŞMAK İSTİYORUZ”

Spor Toto 2. Lig temsilcimiz Kahramanmaraşspor da Teknik Direktör Mehmet Bulut ile yollar ayrıldı. Dün itibariyle Teknik Direktör Mehmet Bulut ile görüşen Başkan Ceyhan, yaptığı basın toplantısında ‘yeni sezonda şampiyonluk hedefleyen bize inanan bir hoca ile yola devam edeceğiz’ dedi.

Başkan Ceyhan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; Teknik direktörümüz Mehmet Bulut ile helalleştik ve yollarımızı ayırdık. Yeni Teknik direktörümüz 10 gün içinde netleşecek görüştüğümüz önemli oyuncular var bunlar gündemde konuşulan isimler değil, Yeni teknik direktörümüz şampiyonluğa inanmıyorsa takımın başına getirmeyeceğiz. Taraftarın beklediği çilek transferini yapacağız ifadelerini kullandı” dedi.

“SOSYAL MEDYAYA GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR”

Son zamanlarda takımın transfer konusunda ve Teknik Direktör konusunda sosyal medyada çıkan haberlere istinaden gündem oluşturulmaya çalıştığını ifade eden Ceyhan, “ligin sona ermesi ile birlikte sezon arası transfer ve sosyal medyada çıkan haberlere ilişkin olarak bilindiği gibi Spor Toto 2’inci Lig Beyaz grupta 2016-2017 sezonu 34’üncü hafta maçlarıyla tamamlandı. Bu bağlamda Sezon bitti ama Profesyonel sözleşmeler Mayıs ayı itibari ile bitiyor. Bu bağlamda Kulübümüzün şuan için her hangi bir transfer görüşmesi yoktur, Son günlerde kulübümüz ile ilgili transferler ve futbolcularımız hakkında bazı sosyal medya hesaplarında yalan yanlış bilgiler paylaşılmakta, değerli taraftarlarımız ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir. Resmi sayfamız dışında bu tür bilgilere itibar edilmemesini siz değerli taraftarımızın bilgilerine sunarız. Diğer resmi olmayan hesaplardan yapılan bilgilendirmelerin tamamı asılsızdır. Ne hikmetse ortaya atılan iddianın arasında 1 isim i takımımıza kazandırma düşüncemiz vardır Futbolcu olarak bu isimde bende saklı kalsın” dedi.

“SÖZLEŞMESİ BİTTEN SPORCULAR TAKIMDA KALMAK İSTİYOR”

Sezonun bitmesinin ardından takımın tatile çıktığını ifade eden Ceyhan, “Takım son maçın ardından  lig arasına çıktı. Sezon bitmesine istinaden Profesyonelde sözleşmeler 31 Mayısta son buldu. Bu Bağlamda Kalecimiz ve kaptanımız Mesut Balkan, Evren Kilarcı, Hakan Vural Koçaslan, Uğur Erdoğan, Hayrettin Cengiz gibi isimlerin sözleşmesi sona erdi. Onlarla temas içerisindeyiz ve alacakları kalmadı Kulübümüzde. Onlar bizimle sözleşme uzatıp kulübümüzde oynamak istiyorlar. Yeni teknik patronumuz geldiğinde onları takıma kazandırma aşaması o zaman netleşecek. 3-4 bin taraftara oynayan bir takımız var bu yılki hedefimiz kesinlikle şampiyonluktur. Elimizde kaliteli oyuncular var, sözleşmesi biten oyuncularda bizimle kalmak istiyor, o yüzden fazla bir bütçeye ihtiyacımız yok, geçen yıl bu yılın kadrosunu kurduk, 3-4 yerinde takviye ile yola devam edeceğiz. Biz zaten yıl boyunca transfer çalışmalarımızı yapıyoruz, beğendiğimiz oyuncuları listemize ekledik, alacağımız 3-4 yerinde transfer yapacağız, öncelikle takımın teknik direktörünü belirleyeceğiz,  Ramazan ayının ikinci haftasında her şey netlik kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

“SELÇUK KABAN HATASINI ANLADI”

Kahramanmaraş Kulüp Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, yaptığı basın toplantısında "Selçuk Kaban bizim oyuncumuz ve bizimle birlikte şampiyonluk yolunda bize destek olacaktır" dedi.

Kahramanmaraşspor taraftarının sevdiği başarılı oyuncu Selçuk Kaban hakkında başkan bir açıklama yapan Başkan Ceyhan, "Selçuk Kaban bizim futbolcumuz. Sözleşmeli oyuncumuz ve birlikteliğimiz devam ediyor. Sezon içerisinde bir takım sıkıntılar doğmuştu. B çlarında tribünde baktığımızda herkesin takdir ettiği bir taraftarımız var, fakat kombine satamıyoruz, kapalı tribününe geçen yıl 1500 kombine bastırdık. 150 tane kombine sattık. Bunların 100 tanesi benim yakın çevrem aldı. Sosyal medyada yapılan eleştirilerde süper ligde maç mı izliyoruz, 17 maç 170 tl yapıyor, siz 200 tl’ye satıyorsunuz dediler. Böyle küçük matematiksel hesaplar yapmanın bir mantığı yok. Kahramanmaraş için kombine al, Kahramanmaraşspor’un yaşaması için al. Kahramanmaraşspor aşkı farklı bir aşktır, matematik hesap bu aşkta yapılmaz, bir sezon boyunca Aşkına 200 tl vermesi zulüm olmamalıdır, gelin bu yıl bu şehre kombine alma alışkanlığını getirelim ki bizde iş adamına gittiğimiz zaman benim esnafım, işçim ve memurum kombine aldı. Kahramanmaraşspor'a destek verdi, sizden de destek bekliyoruz diyebilmeliyim” ifadelerini kullandı.

“BANA BORCU HİBE EDECEKLERDİ”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, Kahramanmaraşspor kulüp otobüsüne el koyması ile ilgili Son günlerde gerek sosyal medya gerek basında çıkan haberlere ilişkin Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan yaptığı açıklamada; “Bu olay yeni bir olay değil, uun zamandır gündemde. Bu konu ile Ben daha önce Kulüp Başkanlığı yapmış, Milletvekilliği yapmış şuan ise İlçe Belediyesi Başkanımız Hanefi Mahçiçek ve Yardımcısı Ali Ünsal ile görüşmelerim oldu. Sezon başında Otobüsü Kulübe hibe edeceklerini ifade ettiklerinde Borcu var Başkanım borcunu temizleyin de verin dediğimde Ben mi bindim cevabı ile karşılaştım. Buna benzer bazı görüşmelerimizde oldu. Sayın Mahçiçek otobüsü siz kullandınız borçlarını ödeyin ödemiyorsanız verin satayım borçlarını ödeyelim dedi. Bizde gelin alın Otobüsü kullanmıyoruz, kulübün bahçesinde dedim. Sezon başından buyana alacaklardı. Borç konusunda ben 2015-2015 sezonunda kullanmışım. Bu sezona ait borç varsa ödemeye de hazır olduğumu ifade ettim. Olmaz denildi ve Vakfın kapatılacağı ifade edildi. Basın açıklaması yapılmış bundan da haberim yoktu. Ben yurt dışındaydım yeni geldim.  Basın önünde tekrar geri verelim diyorlar, Hibe edelim deniliyor, devretmek istedik deniliyor ama bana otobüs değil borç hibe edilecekti. Biz borçları ödesek zaten almayacaklardı. Bu otobüs artık işe yaramıyor. 2014 yılında takımı almadan önce yönetici iken otobüsün birçok masrafını yaptırdım. 2014 yılında takımı devir aldıktan sonra biraz kullandık, biz otobüs Kahramanmaraşspor'un sanıyordum ama Kahramanmaraş Tanıtım ve sporseverler derneğininmiş. Ben Başkanımın satarım borcu kapatırım düşüncesi yerine kendisinden satalım borcu kapatalım biraz ben biraz da siz destek çıkın yeni otobüs alalım demesini beklerdim ama olmadı. Bu arada ismine münhasır Kahramanmaraş’ı tanıtma, yaşatma ve sporseverler derneğinin kapatılacak olmasına da üzüldüm ” ifadelerini kullandı.

“KATSEV BAŞKANLIĞI'NA TALİBİM”

Otobüs meselesinin yanı sıra Kahramanmaraş’ı tanıtma yaşatma ve Sporseverler Derneği hakkında kapatılmasına üzüleceğini ifade eden Başkan Ceyhan, “Hanefi bey şehrimiz için kurulan vakfı kapatmasın ben bu vakfı almaya talibim. KATSEV Kahramanmaraş için kurulan bir vakıf değil mi? Bu vakıf niye kapatılıyor. Ben bu güzide vakfın kapatılmasına razı değilim. Lütfen bu çağrım dikkate alınsın. Ben şehrim için bu vakfa talibim. Bunu Basın huzurunda beyan ediyorum” dedi.

“1 BARDAK SU SPOR TOTO’DAN GELDİ”

Yeni sezonda şampiyonluk için kolları sıvayan Kahramanmaraşspor'da şampiyonluk hedefine ilk adım maddi anlamda Milletvekili Celalettin Güvenç aracılığı ile Spor Totodan geldiğini ifade eden Ceyhan, “Bu konu fazla basına yansımasın diye ifade ediliyordu ama madem gündeme geldi. Açıklığa kavuşturayım. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç tarafından Kulübümüz için fondan 1 milyon hibe yapılmıştı. Bunu daha önceki ziyaretlerimizde kararlaştırmıştık. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç ve Kahramanmaraş Vali Vahdettin Özkan beylerde konuya vakıf. Bilindiği gibi Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraşspor için 1 milyon liralık bir fon çıkarmıştı. Bu fonun 500 bin liralık bir kısmı yattı ama henüz takıma geçmedi. Diğer 500 bin liralık kısmı için ise gelen ısrarlar üzerine amatör kulüpler için ayrıldı. Konu hakkında kısa süre içerisinde daha somut adımlar atılması bekleniyor. Nasıl dağıtımı yapılacak Kulübe ne zaman geçeceği konusunda net bir bilgim yok. Paranın kısmı gerekli hesapta yatıyor. Bu ilk yatan kısmın Kulübümüze 2. Yatan kısmın ise Amatörlere aktarılması tarafıyım. Amatörlerin sezonu bitti. Bizim ise sezonumuz başlamak üzere ifadelerini kullandı.

(HABER VE FOTOĞRAF: İLKER YİYEN) 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1112

banner1114

banner1118

banner1122banner1123