banner746

Başpehlivan Halil Hopur oldu

11 Haziran 2012 Pazartesi 11:32
Bu haber 1517 kez okundu

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Beyoğlu Belediyesi işbirliğiyle Türkoğlu ilçesindeki Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen şampiyonaya yaklaşık 350 sporcu katıldı.

Başpehlivan Halil Hopur oldu
 Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç'in güreş ağası seçildiği şampiyonada, Kırkpınar başpehlivanları da gösteri yaptı.

Milletvekili Güvenç, etkinliğin açılışında, ata sporu güreşin memleketinin Kahramanmaraş olduğunu söyledi. Beyoğlu Belediyesi'nin böyle bir organizasyonu geleneksel hale getirerek ev sahipliği yapmasının son derece sevindirici olduğunu ifade eden Güvenç, "Vatandaşımız da bu etkinliğe büyük rağbet gösteriyor. Umarım bu tür organizasyonlar artarak devam eder. Şu anda aramızda başka ülkelerden de sporcular olması çok etkileyici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ise 3. kez düzenledikleri şampiyonada, güreşin çocuklara ve gençlere sevdirildiğini belirterek, "Bundan önce sporcularımız ayakkabı bulsa saha bulamıyorlardı, saha bulsa ayakkabı bulamıyorlardı. Sporda önemli adımlar atıyoruz" diye konuştu.

BEYOĞLU BAŞKANI ADINA GÜREŞMİŞTİ

Şampiyonada başpehlivanlığı, Beyoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş adına güreşen, geçen yılın başpehlivanı Halil İbrahim Hopur elde etti.

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde kilolarında derece elde eden Halil Gökdemir, Abdullah Teke, Ertuğrul Kahveci, Utku Doğan, Süleyman Balık, Abdussamet Bolat, Gökhan Zorba, Ziya Daylak, Adem Yakupov, Hacı Muhammet Eskisarılı, İsmal Bulut ve Murat Özkan altın ve madalya ile ödüllendirildi.


Etkinliğe, Kahramanmaraş Vali Yardımcısı Servet Güngör, İl Sağlık Müdürü İlker Çitil, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Türkoğlu Belediye Başkanı Vekili Ekrem Karadeniz, eski milli güreşçilerden Harun Doğan ve Şeref Eroğlu, daire müdürleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder