banner671

banner663

banner664

banner673

banner674

banner675

banner676

banner677

ÖZEL SANKO LİSELERİ GİGLA ZİRVESİNDEN ÖDÜL İLE DÖNDÜ

05 Haziran 2017 Pazartesi 18:15
Bu haber 1159 kez okundu

Özel SANKO Fen - Teknoloji Lisesi ve Özel SANKO Koleji öğrencileri, 3 proje ile katıldıkları GİGLA Zirvesi’nde, “SANKOMAT” Projesi ile ilk üç içerisinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

ÖZEL SANKO LİSELERİ GİGLA ZİRVESİNDEN ÖDÜL İLE DÖNDÜ
banner656
 Girişimcilik projelerinin sergilendiği, Türkiye’den birçok okulun katılımıyla gerçekleşen GİGLA ZİRVESİ Ankara Maya Okulları’nda düzenlendi. 

Özel SANKO Fen - Teknoloji Lisesi ve Özel SANKO Koleji öğrencilerinden Uluş Dabancı, Altan Tekgül, Gülay Kaya, İkra Gökçen Tiryaki, Doğa Örsyürek ve Erengül Dana, danışman öğretmenleri Özgül Güner ve Kerim Gülşen rehberliğinde tasarladıkları “SANKOMAT Girişimcilik Projesi ile yardıma muhtaç insanların kimseye ihtiyaç duymadan bazı gıda maddelerini karşılayabilecekleri bir otomat cihazı yaptı.  

İlk üç projenin ödüllendirildiği zirvede, Özel SANKO Okulları öğrencilerinin projesinin ilk üç derecenin içerisinde yer aldığını belirten Özel SANKO Fen - Teknoloji Lisesi ve Özel SANKO Koleji Müdürü Mutlu Koçağra, öğrencilerinin danışman öğretmenleri rehberliğinde böyle başarılı bir projeye imza atmalarının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder