banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE dizi ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU !

Bu haber kez okundu.

 IQ GELİŞİM MERKEZİ “ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI” DÜZENLİYOR

Kahramanmaraş İli  Onikişubat ilçesinde faaliyet gösteren, zeka ve kişisel gelişim hizmetleri veren IQ GELİŞİM MERKEZİ tarafından Dulkadiroğlu ve Onikişubat  İlçelerinde 1. kademe  okullardaki 2. , 3.  ve 4. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 19 Mayıs 2015 tarihinde ödüllü kitap yarışması yapılacak.Konuya ilişkin basın açıklaması yapan IQ Gelişim Merkezi Müdürü Esra KELEN; Özellikle içerisinde bulunduğumuz dönemde kitap okuma alışkanlığının kazandırılması, üreten bir neslin yetiştirilmesi ve gelecekteki bilgi toplumunun oluşturulması  açısından da bu yarışma büyük önem arz etmektedir.

        Esra KELEN yaptığı açıklamada “Şirketimiz bu sosyal sorumluluk projesiyle “Birinci Kademe okullarımızdaki öğrencilerimizin okuma alışkanlığı kazanması ,özellikle bu yaştaki öğrencilere ruhen kendilerini rahat hissetmeleri, sevgi, saygı , dostluk , hoşgörü gibi kavramları kazandırması bakımından da katkı sağlayacak olan ödüllü kitap okuma programında başarılı olan öğrencilerin öğretmenlerinin de ödüllendirilmesi planlanmaktadır.”

ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA PROGRAMI İÇERİĞİ

  Ödüllü Kitap Okuma Programı;

“ 2,3 ve 4.sınıf öğrencilerine yaşlarına ve sınıflarına uygun 10 kitap (okuma seti) seçilecektir.İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizden okullara yazı gittikten  sonra tanıtım için afiş bastırılacak ve okullara asılması sağlanacaktır.Okuma setleri, projemize destek veren Ayyıldız Kırtasiyeden ( Selçuklu Mahallesinde ) uygun fiyata alınabilir.Kitapların alınması ve okunması süreci bu hafta yazılı ve görsel basınla kamuoyuna duyurulacaktır.Her kitaptan çocukların anlama ve yorumlama becerilerini ölçen 10 tane soru hazırlanıp test yöntemiyle sorulacaktır.Sınav başvuru sayısına göre 19-21.05.2015 tarihlerinde öğrencilerimizin derslerini aksatmayacak şekilde              IQ Gelişim Merkezinde yapılacaktır.Ödül töreni 31.05.2015 tarihinde cumartesi günü saat 20:00 de Necip Fazıl Kültür Merkezinde yapılacaktır.Başarılı olan öğrencilere ve öğretmenlerine aşağıda belirtilen şekilde ödüller verilecektir.” dedi.Projeye destek veren AYYILDIZ Kırtasiye sahibi Ebru BATTALOĞLU ise; “Böyle anlamlı bir proje içerisinde olduğumuz için çok mutluyuz.İnşaallah amacına ulaşacak şekilde faydalı oluruz.Bu projeyle çocuklarımızın değerler eğitimine olan ilgilerinin daha da artacağını umuyoruz.” dedi. 

 2.3.4.Sınıf Öğrencilerine;                                                     Öğretmenlerine;

1.Yarım altın + Özel Hediye + Madalya          --------     Plaket + Kırtasiye Alış veriş çeki              

2.Yarım Altın + Madalya                                 --------     Plaket + Kırtasiye Alış veriş çeki

3.Çeyrek altın + Madalya                                 --------     Plaket + Kırtasiye Alış veriş çeki

4.Plaket                                                             --------     Plaket

5.Madalya                                                         --------     Plaket 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147