Öne Çıkanlar ALÇAKÇA HUBUBAT HASAT BAYRAMI CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK ! SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR GÖNLÜMDEN GEÇEN TEK BAŞINA İKTİDAR

Bu haber kez okundu.

KAMULAŞTIRMA İÇİN PARAMIZ VAR AMA SIKINTILI BİR İŞ!
 Senelerdir yazıldı, konuşuldu, ha bugün ha yarın derken gelinen noktada yaklaşık 6 bin dönümlük alana kurulması düşünülen Tomsuklu OSB’de kamulaştırma, arazi sahiplerinin kamulaştırma bedeline itirazı, hükümetin istihdam seferberliğine sanayicilerin katkıları ve Kavlaklı OSB’ye gelen doğalgaz için OSB Başkanı Abdullah Çinkay; “Para sıkıntımız yok. Kamulaştırma bedeli için arsa sahiplerinden toplanan ciddi bir paramız var. Arazi sahipleri İdari mahkemeye başvurmuşlardı, mahkeme bozdu. Yeniden davalar açıldı, ama süreç devam ediyor. Sıkıntılı bir iş. Ancak sorunun kısa sürede çözüleceğini, kazmanın vurulacağına, altyapı ihalesinin açılacağına inanıyorum” diye konuştu.Başkan Çinkay, Hükümetin çalışan sayısını artırmak için başlattığı istihdama seferberliğine Kahramanmaraş’tan olumlu cevap geldiğini, yeni yatırımlar için bankaların para verme gayreti içinde olduklarını belirtti, istihdam konusunda ciddi bir artıştan söz etti, Kavlaklı doğalgazı için de; geç oldu ama temiz oldu yorumunu yaptı.

Gündemden hiç düşmeyen, ha bugün ha yarın derken gelinen noktada yaklaşık 6 bin dönümlük alana kurulması düşünülen Tomsuklu Organize Sanayi Bölgesinde kamulaştırma işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Kamulaştırma bedeli için Kalkınma Bakanlığından talep edilen 54 milyon liranın da henüz gelmemiş olması, ‘umutlar başka bahara mı kaldı?’ sorusunu gündeme getirirken, kamulaştırma bedeli olarak talep edilen tutarın gelmesi ve hak sahiplerine ödenmesi halinde altyapı ihalesinin hemen başlanacağı söyleniyor. Ancak bölgede arazisi bulunan vatandaşların ödenecek kamulaştırma bedelinin azlığına itiraz ederek, kamuyu mahkemeye vermeleri de bir başka gerçek iken, konu ile ilgili olarak OSB Başkanı ve işadamı Abdullah Çinkay’ın düşüncelerine başvurduk, o da bize; “Aslında para sıkıntımız yok. Kamulaştırma bedeli için arsa sahiplerinden toplanan ciddi bir miktar paramız var. Bilindiği üzere arazi sahipleri İdari mahkemeye başvurmuşlardı, mahkeme bozdu. Yine davalar açıldı, lakin süreç devam ediyor. Sıkıntılı bir iş. Ancak sorunun kısa sürede çözüleceğin inanıyorum.” dedi.
İSTİHDAM MESELESİ VE DOĞALGAZ

Hükümetin çalışan sayısını artırmak için başlattığı istihdama seferberliğine Kahramanmaraş’tan olumlu cevap gelmiş, adımlar atılmıştı. İşadamı Çinkay ne diyordu; “Bütün yatırımcılar bu seferberlikte yer aldılar, yeni yatırımlar peşindeler. Hükümetimizin de sanayicilere kredi imkânı sunması, sanayicileri cesaretlendirdi. Şimdi bankalar yatırımcılara destek için ‘para verelim’ diyorlar. Hem yeni yatırım alanlarında, hem de istihdam konusunda ciddi bir artış gözlemleniyor”

Kavlaklı OSB’ye doğalgaz geleli yaklaşık 6 ay oldu. Bu aynı zamanda sanayicileri enerji santrali kurmaya teşvik etti. Çinkay doğalgazın gelmesine ilişkin olarak da şunları söyledi; “Allah razı olsun, milletvekillerimizi bu mesele için çok çaba sarf ettiler, geç oldu ama temiz oldu. Sanayicilere ciddi bir rahatlık getirdiği gibi, maliyetleri de düşürdü, herkese teşekkür ediyoruz!” yorumunu yaptı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol