Öne Çıkanlar TABELALARIYLA BİRLİKTE KADERLERİ DE DEĞİŞTİ Seçim 2015 ALANINDA İLK ESER… ELBİSTANSPOR 2 GOL ATTI 3 PUAN ALDI ANDIRINLI DOSTLARA SELAM OLSUN!

Bu haber kez okundu.

UNESCO HEYETİ KAHRAMANMARAŞ’TA
Kahramanmaraş’ın UNESCO’ya Edebiyat Şehri olma yolunda yaptığı adaylık başvurusu üzerine bilgi paylaşımı için Unesco Türkiye Milli Komite heyeti Prof. Dr. Oğuz Öcal başkanlığında ilimize gelen heyet gerekli gezi ve incelemelerin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’u makamında ziyaret etti.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Erkoç, Kahramanmaraş’a TBMM tarafından verilen Kırmızı Şeritli İstiklal Madalyası’nı göstererek madalyanın verilişine ilişkin bilgiler aktardı.

Daha sonra ziyarete ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Erkoç: “Kahramanmaraş’ımızın Unesco Yaratıcı Şehirler ağında Edebiyat Şehri olma yolunda adaylık sürecinde bilgi paylaşımı için Unesco Türkiye Milli Komite Heyetini Prof. Dr. Oğuz Öcal başkanlığında ilimizde misafir ettik. Kendisine ve heyetine bu nazik ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Unesco Türkiye Milli Komite heyeti Prof. Dr. Oğuz Öcal ise: “Ben de başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç olmak üzere bizleri ağırlayan ve bu güzel şehrin bizlere tanıtılmasında emek sarfeden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah Kahramanmaraş kısa sürede UNESCO Yaratıcı Şehirler ağının Edebiyat Şehri olmayı gerektiren kriterlerini çok hızlı bir şekilde sağlayacak. Bununla ilgili dosya ve çalışmalarını yapacak. Önümüzdeki yakın gelecekte Dünya Yaratıcı Şehirler ağında Edebiyat Şehri olarak Kahramanmaraş’ımızı da göreceğiz” diye konuştu.

Ziyaret sonunda Başkan Erkoç, Prof. Dr. Oğuz Öcal’a Maraş işi Ceviz Oyma Çeyiz Sandığı hediye ederek teşekkür etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478