banner1451
Öne Çıkanlar SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! engelli K.MARAŞ BBS 3-0 NİKSAR BELEDİYE KUTSİ MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ'NDEN ÖĞRENCİLERE "AKIL VE ZEKA OYUNLARI" KİTAPLARI HEDİYE EDİLDİ

Belediye başkanı Osman Okumuş, ilçedeki ilkokul çocuklarının tamamına içerisinde bilmece ve bulmaca olan akıl ve zeka oyunları kitapları dağıtıldığını ifade etti.

Belediye olarak başlattıkları eğitim seferberliği kapsamında, "Kitaplar devletten, kırtasiye malzemeleri belediyeden" projesiyle ilçedeki 2 bin öğrenciye kırtasiye malzemesi dağıttıklarını aktaran Okumuş, "Sınavlara hazırlanan öğrencilerimize test kitapları, kaynak kitapları, tablet, öğrenme ve zeka seviyesini geliştirecek oyun grupları, pandemi döneminde evinde ders çalışma ortamı olmayan öğrencilerimiz için çalışma masaları ve 5 bin öğrencimize yapay zeka ile yazılımlanmış Türkoğlu Akademi Kartlarını dağıttık. 'Bir okul değişsin dünya değişsin' projesiyle ilçemizdeki bazı okullarımızı baştan sona yeniledik. İlçemizde eğitim gören öğrencilerimizi program dahilinde sinema ile buluşturmaya da devam ediyoruz." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol