banner1457
Öne Çıkanlar DEVLET BAHÇELİ TEMELİMİZ SAĞLAM! Ağaç Dulkadiroğlu Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

TURIZMCİ AV.AHMET ALİ EROL; PANDEMİ TURİZMİ YIKTI

Akdeniz’de Antalya’nın ekonomisinin turizm sektörü üzerine bina edildiğine dikkat çeken Erol ‘.. 2020 yılı turizm sektörü açısından adeta kabus dolu bir oldu, Antalya, Alanya ve Manavgat bölgemiz tamamen Turizm yatırımlarıyla dünyanın önemli turizm merkezlerinden biri. Pandemı nedeniyle uluslararası seyehatler ve eve kapanma sektörümüze kilıt vurdurdu.

Otel deyip geçmeyelim, Otelle beraber turist sirkülasyonu, buna bağlı olarak kasap, manav, ticari taksıcıler , servıs ulaşım sektörü, konfeksiyon hazır gıyım sektörü bütün iş kolları biri biriyle doğrudan ilgili ve Otelin kapanmasıyla beraber bütün sektörler birlikte darbe alıyor.

Bu olumsuz ortamda otellerin %80’ninin kapalı olduğu sektörde elımızı değil adeta gövdemizi taşın altına koyarak bende otelimi açtım, %50 personel açığına rağmen, bu zor süreçte devamlı müşterılerımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına %50 dolulukla hizmet veriyoruz. Bu ortamda bu rıskı her yatırımcı almaz.

Turızm sektörü ağır darbe aldı, sektörün yaralarının sarılması için hükümetin acil bir yardım paketi açıklamasında yarar var. İşletmelerimizin ssk ve vergi borçlarının faizsiz ötelenmesinin yanı sıra normalleşme sürecinde de can suyu kredilere ihtiyaç var’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471