Öne Çıkanlar İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. MURAT COŞKUN DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI SÜFYAN EMİROĞLU İMDADIMIZA İTFAİYE YETİŞTİ İLK SÜRPRİZ FIRAT GÖRGELDEN

Bu haber kez okundu.

”SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” MASKE, SOSYAL MESAFE VE TEMİZLİK ZİYARETLERİ

İçişleri Bakanlığımızın 81 il valiliğine göndermiş olduğu genelge ile, Türkiye genelinde yapılan denetimler kapsamında Vali Coşkun, vatandaşların yoğun olarak kullandığı pazarlar, kafeteryalar, lokantalar, taksi durakları, iş yerleri ve çeşitli yaşam alanlarında ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretler sırasında vatandaşlar ve esnaflarla da bir süre sohbet eden Vali Ömer Faruk Coşkun, kontrollü sosyal hayat kapsamında ilgili Bakanlıklarımızın ve Bilim Kurulumuzun almış olduğu tedbir kararlarına riayet edilmesinin önemine dikkat çekti.

KURALLARA BÜYÜK ÖLÇÜDE UYULUYOR

Vali Coşkun, denetimler sonrasında yaptığı değerlendirmede “Bilindiği üzere Tüm Türkiye’de vatandaşlarımıza pandemi kurallarının tekrar hatırlatılması ve farkındalık oluşturmak amacıyla ziyaretlerde bulunuyoruz. Ziyaretler sırasında gördüğümüz kadarıyla Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulu’nun almış olduğu tedbir kararlarına esnaflarımız ve vatandaşlarımız sağ olsunlar büyük ölçüde uyuyorlar. Bundan sonraki süreçte de bütün kurum ve kuruluşlarımızla birlikte esnaf kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik denetim ve ziyaretler yapmaya devam edeceğiz ” dedi. 

SIKI BİR İŞBİRLİĞİ ŞART

Vali Coşkun ayrıca; salgından kurtulmak için ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın dayanışma içerisinde olması gerektiğini hatırlatarak, “İnşallah Kahramanmaraşlı hemşerilerimizle birlikte sıkı bir iş birliği ve dayanışma örneği sergilersek, hastalığın üstesinden birlikte gelebiliriz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol