Öne Çıkanlar MHP kahramanmaraş belediyesi SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN MİMARLARIN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUR

Bu haber kez okundu.

PAZARCIK’TA KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI
 Program ilk olarak 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı.

Daha sonra açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Pazarcık İlçe Müftüsü Ahmet Sevinç; “Programa teşrif eden başta İl Müftümüz olmak üzere İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Programda Kutlu Doğum Haftası ile ilgili Slâyt gösterisin izlenmesinin ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ ise; “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in dünyaya teşriflerinin 1446. yıldönümünü, birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. İnsanlık âlemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen, yaşantısıyla ve ahlâkıyla insanlığa örnek olarak insanlığın ufkunu aydınlatan, Yüce Allah’ın son elçisi Hz. Muhammed (SAV)’in kardeşlik, barış, huzur ve mutluluk dolu mesajları, günümüzde çok daha önemli ve anlamlı hale gelmiştir. Bu bakımdan Kutlu Doğum Haftası, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsattır. Peygamber Efendimizin evrensel mesajını tüm insanlığa yeniden duyurmak ve insanlığın her geçen gün daha da derinleşen kimlik bunalımları ve kimlik çatışmalarının son bulmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm hemşerilerimizin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum” dedi.

Pazarcık Kaymakamı Çağlayan Aydın ise; İslam’ın barış, kardeşlik ve huzur anlamına geldiğine dikkat çekerek “Sevgili peygamberimiz rahmet ve merhamet peygamberidir. Böyle olmasına rağmen yaşanan vahşet, katliam ve Müslümanların fitneye duçar olması efendimize ne kadar uzak olduğumuzun da bir göstergesidir. Dinimizde haksız yere bir insanı öldürmeyi bırakın, karıncayı bile incitmek yoktur.  Hal böyle iken nedir bu vahşet, bu katliam akıllarımız almıyor. Peygamberimiz, Müslüman elinden ve dilinden herkesin emin olduğu kimsedir diyor. Biz Emin’miyiz güvenilir miyiz kendimizi sorgulamalıyız” dedi.

Kahramanmaraş İl Müftüsü Celal Sürgeç ise konuşmasında; “Hz. Muhammed’in (sav) ise sadece gönderildiği topluluğu değil bütün insanlığı karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için gönderildiğini ifade ederek “İşte o peygamberlerin taşımış oldukları bazı sıfatlar var. O sıfatlar çok manidar, sıdk. Emanet, ismet, fetanet ve tebliğ. Bu bize ey insanlar sizlere gönderdiğim peygamberler sadık kişilerdi sizde sadık olunuz, sizde dürüst olunuz onların bıraktığı bu emaneti hakkıyla yerine getiriniz, mesajını almamız gerekiyor buradan. Güven toplumunu sadakat olmadan nasıl oluşturacağız. Sıdk olmadan, doğruluk olmadan güven toplumu oluşturulamaz. Dürüstlük olmadan insanların birbirlerine karşı güvenini nasıl temin edeceğiz. Peygamberlerin sıfatlarından birincisinin sıdk olmasının anlamı burada yatıyor. Emanet sıfatı, mademki peygamberlerin sıfatlarından biriydi o zaman ümmetlerinin de peygamberlerin bu sıfatlarının özelliklerini taşıması gerekir” dedi.

Daha sonra Program ödül törenin ardından Adıyaman’dan gelen Nur İlahi grubunun birbirinden güzel ilahilerinin ardından son buldu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol