banner1483
Öne Çıkanlar SİNEKLE MÜCADELEYE DEVAM… MARAŞGÜCÜ TÜRKİYE 3.SÜ KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI KSÜ TANITIM FİLMİ BASINA TANITILDI TOPLU KONUTLARIN TEMELİ

Bu haber kez okundu.

“ORMAN YANGINLARIMIZIN SEBEBİ İNSAN KAYNAKLI”

Orman Bölge Müdürlüğü Aslanbey yangın ekip binasında yangın sezonunun başlaması dolayısı ile basın mensupları ile bir araya gelen Müdür Koç,   Orman yangınlarıyla hem havadan, hem karadan, teknolojinin son imkanlarını kullanarak mücadele  ettiklerini ifade etti.

Orman Bölge Müdürü Mustafa KOÇ Orman Bölge Müdürlüğümüzün, Orman Yangınları ile Mücadelesi kapsamında 2020 yılı yangın sezonu hazırlıkları hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi:

” Orman Bölge Müdürlüğümüz olarak yangına hassas bir coğrafyadayız. Müdürlük olarak Orman yangınlarında etkili bir mücadele ortaya koyuyoruz.  Orman yangınlarıyla hem havadan, hem karadan, teknolojinin son imkanlarını kullanarak mücadele ediyoruz. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde 520 işçi, 47 arazöz, 18 su tankeri, 29  ilk müdahale aracı, 8 dozer, 8 greyder ve 5 treylerin kara gücünü oluşturuyor. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde yangınları erken fark edebilmek ve anında müdahale gerçekleştirmek için 13 yangın gözetleme kulemiz de personellerimiz tarafından nöbet tutulmakta ve ayrıca bu yıl ilk kez Bölge Müdürlüğümüz Antakya orman işletme müdürlüğümüz sınırları içerisinde  4 adet insansız yangın gözetleme kulesinin kurulumu yapılarak gözetleme faaliyetlerine başladık.  Bölge Müdürlüğü olarak  orman yangınlarına  havadan da müdahale etmek için 2 adet yangın söndürme helikopterimiz bulunmaktadır” dedi.

2020 yılında ilimizde 10 adet yangın meydana geldi, bu yangınlarda 5 hektar ormanlık alan zarar gördü. Orman Genel Müdürlüğümüz politikası gereğince yanan sahalarımız aynı yıl içerisinde ağaçlandırıyoruz. Maalesef Orman Yangınlarımızın en büyük sebebi insan kaynaklı insanlarımızın daha dikkatli ve duyarlı  olmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız  herhangi bir yangın gördükleri anda 112 veya 177 hatlarını ücretsiz arayarak bizleri bilgilendirirler ise bizler yangına en yakın müdahale ekiplerimiz ile müdahale ederiz ve yangın büyümeden söndürebiliriz.” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol