Öne Çıkanlar DUALARIMIZ ŞEREF EROĞLU İÇİN HALİL İBRAHİM SOFRASINA BUYURUN! dizi KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 OFSPOR BATIPARK ER MEYDANI

Bu haber kez okundu.

İLK HAC KAFİLESİ 4 AĞUSTOSTA
 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi Türkiye’nin çeşitli illerinden 18 Temmuz 2018 sabahı yola çıkmıştı. Hac kafileleri teker teker Suudi Arabistan’a doğru yol alırken Kahramanmaraşlı hacıların ise ne zaman hacca gideceği merak ediliyordu. Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden edinilen bilgilere göre hac ibadeti için Kutsal topraklara gidecek olan Kahramanmaraşlı 623 hacı adayı 3 kafile halinde uğurlanacak. Hacı adayları Kahramanmaraş İl Müftülüğü tarafından organize edilen uğurlama töreniyle 4-5-8 Ağustos 2018 tarihlerinde Atatürk Parkı (KAFUM)’ndan, hac farizasını yerine getirmek için yola çıkacak.

HACILAR NE ZAMAN GİDİP, NE ZAMAN DÖNECEK?

İl Müftüsü Celal Sürgeç adıyla yapılan yazılı açıklamada, “2018 yılı Hacı Adaylarımız 17 Temmuz 2018 itibariyle Kutsal topraklara ülkemizden çıkış yapmaya başlamışlardır. Bu yıl ilimizden Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Seyahat Acenteleri aracılığıyla toplam bin 88 hacı adayımız hac yapmak üzere Suudi Arabistan’a gideceklerdir. İlimizden Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile 632 hacı adayı 3 kafile halinde uğurlanacaktır. Kafileler 4-5-8 Ağustos 2018 tarihlerinde Atatürk Parkı(KAFUM)’ndan hacca uğurlanacaktır. Havaalanında inşaatın devam etmesi nedeniyle bu seneki hac uçuşlarımız Gaziantep Havaalanı’ndan gerçekleşecek olup ulaşım otobüslerle sağlanacaktır. Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getiren Hacı adaylarımız ise kafile uçuş programlarına göre 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren şehrimize dönmeye başlayacaklardır. 2018 haccının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini, hacı adaylarımızın sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde mebrur bir hac ile ülkemize dönmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadeleri kullanıldı.

(Haber: Ahmet Güneçıkan)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol