Öne Çıkanlar İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. MURAT COŞKUN DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI SÜFYAN EMİROĞLU İMDADIMIZA İTFAİYE YETİŞTİ İLK SÜRPRİZ FIRAT GÖRGELDEN

Bu haber kez okundu.

İCRA MAHKEMELERİ VE İCRA DAİRESİ YENİ HİZMET BİNASINDA

Adliyede yeni kurulan birimler ve mahkemelerin faaliyete geçirilmesiyle birlikte Adliye binası içerisinde oluşan fiziki alan yetersizliği sebebiyle Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde ilk olarak 2019 yılı içerisinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Ek Hizmet Binasına taşınmış akabinde ise İdare ve Vergi Mahkemeleri Ek Hizmet binasına taşınarak vatandaşlarımıza sunulan hizmetlerin daha geniş ve ferah bir ortamda yapılmasına olanak sağlanmıştır.

SIRAMATİK SİSTEMİ KURULUMU

Küresel ölçekte insan sağlığını tehdit eden ve Ülkemizde de görülmekte olan KOVID-19 salgını sebebiyle Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Bilim Kurulu önerileriyle hazırlanan “Adalet Hizmetlerinde Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Yeni Çalışma Esasları Kılavuzu” ile Merkez Adliye binasında olduğu şekilde yeni açılan Adliye Ek Hizmet binası içerisine aynı anda alınacak kişi sayısı ile birlikte personellerin ve vatandaşların sağlığını korumaya yönelik birçok önleme yer verilmiştir. Bu kapsamda vatandaşların birbirleriyle ve personellerle en az temas ile hızlı bir şekilde işlemlerini yerine getirerek bina içerisinde uzun süre vakit kaybetmemeleri amacıyla sıramatik sistemi kurulumu gerçekleştirilmiştir. Bu sayede oluşturulan 6 adet gişe görevlisi memurlar tarafından herhangi bir sebeple daireye müracaatta bulunan vatandaşlarımız hızlı bir şekilde beklemeden işlemlerini yerine getirebilecektir. Ayrıca tadilat ve onarımı gerçekleştirilen binada vatandaşlarımız geniş ve sosyal mesafenin rahatlıkla uygulanabileceği ferah bir alanda hizmet alacaklardır.

BAŞSAVCI YAZICI, ‘HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM’

Taşınma işlemlerine ilişkin kısa bir açıklama yapan Cumhuriyet Başsavcısı İlker YAZICI; “Daha önceden adliyemiz ana hizmet binasında faaliyet gösteren ve Adliyemizdeki fiziki alan yetersizliği sebebiyle vatandaşlarımıza daha rahat, geniş, ferah ve modern bir ortamda hizmet sunabilmeleri adına 2019 yılı içerisinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüz ile İdare ve Vergi Mahkemelerimizin ayrı ayrı binalara taşınmalarını sağladık, şimdi ise İcra Mahkemelerimiz ve İcra Dairelerimizin taşınma sürecini tamamladık, 3 binamızda merkezi konumları itibariyle rahatlıkla ulaşım sağlanabilecek yerlerde  olup. personel ve vatandaşlarımız özellikle bu Pandemi ortamında çok daha sağlıklı,  ferah ve nezih bir ortamda hizmet sunup alabileceklerdir. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi merkez binası yanında faaliyete geçirdiğimiz, içerisinde Kahramanmaraş İcra Mahkemeleri ve Kahramanmaraş İcra Dairesinin yer aldığı Adliyemiz Ek Hizmet binasının şehrimize, vatandaşlarımıza, Avukatlarımıza ve personellerimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol