Öne Çıkanlar TABELALARIYLA BİRLİKTE KADERLERİ DE DEĞİŞTİ Seçim 2015 ALANINDA İLK ESER… ELBİSTANSPOR 2 GOL ATTI 3 PUAN ALDI ANDIRINLI DOSTLARA SELAM OLSUN!

Bu haber kez okundu.

ERDEMLİ BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR
Erdemli Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre; vatandaşların Kurban Bayramını rahat bir şekilde geçirebilmeleri için Erdemli genelinde her türlü tedbirin alındığı kaydedildi. Erdemli Kocaköy Şaar bölgesinde yapılan yeni hayvan pazarında kurban satışlarının gerçekleştirileceği bildirilen açıklamada, ayrıca kurban kesim yerleri konusunda da vatandaşa ücretsiz hijyen ve kesim eğitimi de verildiği dile getirildi.

HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI

Özellikle çevre kirliliği ve temizlik konusunda son derece hassas olduklarını dile getiren Başkan Tollu, kesim yerleri haricinde kesime izin verilmeyeceğini, kurban atıklarını gelişigüzel atılmasına müsaade edilmeyeceğini ve bu konuda kontrollerin belediye ekiplerince bayram boyunca yapılacağının altını çizdi. Kurban satış yerleri haricinde de başka yerlerde satış yerlerinin de yasak olduğunu belirten Tollu, mevcut satış ve kesim yerlerinde ise vatandaşlar için su, wc gibi ihtiyaçlarını karşılanabilecek seyyar donatıların kurulduğunu kaydetti. Büyükşehir yasası sonrası Erdemli’ye bağlanan mahallelerde de gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Tollu, ayrıca gıda satışı yapan yerlerde de denetimlerin bayram sonuna kadar arttırılarak devam edeceğini vurguladı. Kurban satış kesim işlerinin yeni hayvan pazarında yapılacağını bildiren Tollu, eski kurban satışı yapılan alanda kesimlerin yapılamayacağına vurgu yaptı.

ERDEMLİ BELEDİYESİ BAYRAMDA 24 SAAT GÖREV YAPACAK

Belediye ekiplerinin bayram boyunca 24 saat görevi başında olacağını ifade eden Tollu, vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri amacı ile her türlü tedbiri aldıklarını vurgularken, olası bir sorun ya da öneri durumunda vatandaşların, Erdemli Belediyesi’ne ait 444 0 5 609 ve 515 1858 numaralı iletişim merkezinden 24 saat boyunca ulaşabileceklerinin altını çizdi.

TOLLU: BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

Açıklamasının sonunda ülkemizin içerisinde bulunduğu bu zor dönemde tüm vatandaşların bayramını kutladığını dile getiren Tollu, ''bayramlar birlik ve beraberlik adına son derece mühim günlerdir ve bu insanlık için kardeşçe yaşayabilmek adına bir fırsattır. Bulunduğumuz bu güzel coğrafyada derin kültürel zenginliklerimizin ve manevi değerlerimizin kazandırdığı dayanışma ruhu bizim en büyük enerji kaynağımızdır. Birlik beraberlik, kardeşlik ve hoşgörü duygularının yoğunluk kazandığı bayramlarda daha belirgin bir biçimde ortaya çıkmaktadır. İnanıyorum ki; Erdemli'mizin yarınları çok daha güzel olacak. Bayramı bayram kılan güzelliklerin paylaşıldıkça artacağına olan inancımızla, Türkiye’mizin, Erdemli'mizin ve tüm İslam aleminin mübarek kurban bayramını kutlar, sağlık ve esenlikler dilerken, hemşerilerimizin, esnaf, tüccar, çiftçi ve sanayicilerimizin Kurban Bayramının huzur dolu günlerin tüm insanlık için barışa, sevgiye ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum'' dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478