Öne Çıkanlar ALÇAKÇA CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK ! HUBUBAT HASAT BAYRAMI SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR GÖNLÜMDEN GEÇEN TEK BAŞINA İKTİDAR

Bu haber kez okundu.

ERDEMLİ BELEDİYESİ KIZKALESİ SAHİLLERİNİ YAZA HAZIRLIYOR
  

Mersin Erdemli’de bulunan ve denizin içerisinde kalesi olması sebebiyle özel bir turizm potansiyeli olan Kızkalesi’nde Erdemli Belediyesi turizm sezonu öncesi önemli çalışmalar yapıyor. Kızkalesi’nin çok ayrı özelliği olduğunu belirten Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Kızkalesi’ni turizmin gözbebeği bir yer haline dönüştürmek için önemli projelere imza attıklarını söyledi. Bu anlamda belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiklerini dile getiren Başkan Tollu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşın ve sivil toplum kuruluşlarının da desteğini yanımıza alarak Kızkalesi’nin var olan turizm potansiyelini daha yukarılara çıkarmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışarak Kızkalesi sokaklarını çiçeklerle süslüyor. Sahilde kapsamlı bir temizlik ve düzenleme çalışması yapıyor. Sosyal tesisimiz de faaliyete geçti. Otopark ve Pazaryeri kullanıma hazır. Kızkalesi’nin tüm sokaklarına sıcak asfalt çalışması yapıyoruz. Sahilde oluşturduğumuz Türk bayrağı eşliğindeki Kızkalesi yazısı görsel bir şölen sunmaktadır. Kızkalesi’yle ilgili daha birçok proje hayata geçirilerek bu şirin beldemizi turizmde zirveye ulaştıracağız.”

KIZKALESİ FİLM FESTİVALİ DÜZENLENİYOR

Erdemli Belediyesinin ufku açık bir belediye olduğuna vurgu yapan Başkan Tollu, Kızkalesi ile ilgili projeleri arasında film festivali olduğunu açıkladı. Bu yıl, kısa film festivali olarak düzenleyecekleri projenin önümüzdeki yıllarda hem kısa film hem de uzun metrajlı film festivali şeklinde gerçekleştireceklerini kaydeden Tollu, Kızkalesi’nin hak ettiği değeri kendi dönemlerinde gördüğünü söyledi.

TÜM KURUMLAR EL ELE VERMELİ

Kızkalesi ile ilgili tek yetkili kurumun Erdemli Belediyesi olmadığını, turistlik yerin altyapısından, turistlik, tarihi dokularına kadar birçok kurumun sorumluluğu olduğunu bildiren Tollu, “hep birlikte el ele vermeliyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi, Meski, Erdemli Belediyesi üzerine düşenleri fazlasıyla yapıyor. Hatta bugüne kadar yapılmamış olanı yani çoktan yapılması gerekenleri yapıyoruz. Kızkalesi bizim tüm Mersin’in hatta ülkemizin gözbebeğidir. Hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

Temizlik, altyapı, otopark, tarihi ve turistik mekanların temizliği, ışıklandırma, sıcak asfalt, sosyal tesis, otopark ve pazaryeri çalışmalarının tamamlanmasıyla vatandaşlara kaliteli bir tatil hizmeti sunulacağını belirten yetkililer, tüm yerli ve yabancı turistleri dört gözle beklediklerini bildirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol