Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

ELBİSTAN OVASINDA BUĞDAY HASADINDA SONA YAKLAŞILDI
 Başkan Ziya Dumlupınar, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında buğday ve arpa ekim alanlarının sulu tarım yapılan alanlarda yerini büyük ölçüde cin mısırı (patlak mısır) ve silajlık mısıra terk ettiğini, bu yıl ki tahıl alanlarının daha çok kıraç alanlarda olduğunu, kıraç alanlarda da yağışların yetersizliğinden kaynaklanan kuraklıktan dolayı oldukça düşük bir rekolte gerçekleştiğini, sulu tarlalarda ise verimin beklenen verimden dekara 150-200 kg daha düşük gerçekleştiğini bildirdi.

Buğday fiyatlarının da dalgalandığını vurgulayan Başkan Dumlupınar, geçen hafta 1150 TL civarı olan makarnalık buğdayın, bugünlerde 970 TL ye kadar düştüğünü belirtti.

Başkan Dumlupınar, öte yandan, hasat edilen buğday ve arpaların başta Gaziantep olmak üzere çevre illere sevkiyatının son hızla devam ettiğini, Elbistan Ovasının çevre illerdeki un, bulgur, makarna ve yem sanayiinin en büyük tedarikçisi konumunda olduğuna dikkat çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol