banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

DİVANLI MAHALLESİNE TARİHİ VE MODERN DÖNÜŞÜM

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, vatandaşlarla istişare ve hasbihal toplantılarını sürdürüyor. Divanlı mahallesinde ev ziyaretinde bulunan Başkan Okay, vatandaşlara mahalleye yapılan ve yapılacak olan hizmetleri anlattı.


Mahallenin öncelikli konusunun kentsel dönüşüm olduğuna dikkat çeken Başkan Okay, bu noktada çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini kaydetti. Bu kentsel dönüşüm projesinin tarihi dokuya uygun olarak yapılacağını aktaran Başkan Okay, tarihi yapıları da restore ederek turizme kazandırdığını belirtti.


Divanlı mahallesinde bulunan Bahtiyar Yokuşu’nun büyük bir ilgi gördüğünü hatırlatan Başkan Okay, bu dönüşüm projelerinin devam edeceğini kaydetti.
Divanlı mahallesinde Pazar yerini modernize ederek kapalı hale getirdiklerini hatırlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Kahramanmaraş’ımızın en eski mahallelerinden olan Divanlı mahallemizin güzelleşmesi adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Özellikle tarihi yapıların korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına çok önemli çalışmaları bu mahallemizde yaptık. Bu mahallemize kapalı bir Pazar yeri, kuran kursu, park ve bahçe düzenlemeleri yaptık. İlçemizin prestij projelerinden biri haline gelen Bahtiyar Yokuşu projemizi de tamamlayıp turizmin hizmetine sunduk. Ayrıca burada bir de kentsel dönüşüm projesi planlıyoruz. Etap etap sürdüreceğimiz bu projemizin ilk etabı konusunda gerekli tüm çalışmalar büyük bir hassasiyetle devam ediyor. İnşallah bu projeyi hayata geçirdiğimizde bölgemizin kentsel dönüşümüne büyük katkı sağlayacak.”
Başkan Okay, konuşmasının ardından mahalle sakinleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478