banner1451
Öne Çıkanlar TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN SANİBEY BARAJI ÇALIŞANLARI İFTARDA BULUŞTU sosyal hayat dizi DAVUTOĞLU MÜJDE VERDİ

Bu haber kez okundu.

DEZENFORMASYON GELENEKLERİMİZLE DE BAĞDAŞMAZ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Basın İlan Kurumu tarafından düzenlenen ‘Yalan Haber ve Dezenformasyonla Mücadele Eğitimi’ açılışına katıldı. Ramada Hotel’de gerçekleştirilen programda Başkan Güngör’ün yanı sıra Vali Ömer Faruk Coşkun, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Jandarma Komutanı Mustafa Özdurhan, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, ilçe belediye başkanları ve kaymakamları ile çok sayıda bası mensubu da yer aldı.

AHLAKİ VE HUKUKİ BOYUT

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yaptığı konuşmada, “Her dönemin kendine özgü bir haber üretimi oluyor. Tabi günümüzde de bu süreçler çok daha hızlandı. Sosyal medya ile bu süreçlerin ne kadar da hızlı bir şekilde gerçekleştiğine hepimiz şahit oluyoruz. Bu hız içerisinde de yapılan araştırmalar yalan haberin doğru habere göre 8 kat daha hızlı yayıldığını ortaya koyuyor. Bu topraklar ahilik kültürüyle mayalanmıştır. Her mesleğin kendine özgü etik ve ahlak kuralları var. Ben bu etik ve ahlak kurallarına riayet ederek bu mesleğe emek veren tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Gerçekleştirilen eğitimin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

HABERCİLİK ETİĞİNE SIĞMIYOR

Gerçekleştirilen eğitimin önemine vurdu yapan Vali Ömer Faruk Coşkun ise, “Maalesef günümüzde sık sık yalan haberlerle, karalama kampanyalarıyla ve iftiralarla karşılaşıyoruz. Bu durum habercilik etiğine sığmayan ve toplumda da hiç hoş karşılanmayan bir şey. Bu tarz çirkin olaylarla karşılaşmamak için bu eğitimlerin çok değerli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol