Öne Çıkanlar DUALARIMIZ ŞEREF EROĞLU İÇİN HALİL İBRAHİM SOFRASINA BUYURUN! dizi KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 OFSPOR BATIPARK ER MEYDANI

Bu haber kez okundu.

DEBGİCİ; TÜRKOĞLU ÇOK GÜZELLEŞMİŞ!
  

 

AK Parti İl Başkanı Debgici, izlenimlerini şu cümlelerle paylaştı; “Yine büyük bir proje olan Türkoğlu’nun göbeğinde, Türkoğlu’nun göz bebeği haline gelen İmalı Çayını etrafını, eski kirliliğinden kurtarmış ve güzel bir ıslah projesi yapmış. Modern ve sağlıklı binalar üretilmiş. Eski belediye binasını yıkıp, güzel bir belediye binası yapmış. Yeni belediye binasının hemen yanına hükümet konağı inşaatı devam ediyor, Türkoğlu’muz  güzelleşiyor. Tabi bunda Ak Parti belediyelerimizin, belediye başkanımızın çok emeği var. Tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimizden, teşkilat mensuplarımıza, milletvekillerimize, bu projelere emek veren yardımcı olan saygı değer bakanlarımıza ve genel başkan yardımcımıza teşekkür ediyorum. Türkoğlu artık metropol ilçe, çünkü Kahramanmaraş’ın merkeze en yakın ilçesi, biz görürüz, göremeyiz bilemem ama yakın bir tarihte, Türkoğlu, Kahramanmaraş merkez, Dulkadiroğlu ve Onikişubat birleşecek. Aradaki tüm sanayi tesisleri, organize sanayi yerleri ve yerleşim yerleri birleşecek, 3.büyük metropol ilçemiz  olarak da Türkoğlu’muz gelecek. Rabbim buraya hizmet edenlere, burada hizmet alanlara yardım eylesin, Allah kolaylık versin. Yaptığı hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, başarıların devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş; “Çok değerli konuklar ilçemizi ziyaret ettiler. Bize destek verdiklerinden dolayı, burada vatandaşlarımız adına kendilerine saygılarımızı sunuyoruz. İl Başkanımızın da dediği gibi amacımız, geldiğimiz günden itibaren AK Partimizin ve reisimizin vermiş olduğu maddi desteklerle beraber, Türkoğlu ilçemiz büyük bir kalkınma içerisine girdi.

Daha önceleri Kahramanmaraş’a yakınlığıyla dezavantaj oluştururken, bugün bu yakınlığı dezavantaja dönüştürdü. Onikişubat ve Dulkadiroğlu metropol ilçeleri gibi inşallah Türkoğlu’muzu Kahramanmaraş’a birleştirerek metropol  ilçe olması için uğraşıyoruz. Bunun içinde alt yapı çalışmalarımız bitti” diye konuştu.

BİZİM KIRSAL ALANIMIZ ÇOK!

Başkan Okumuş açıklamasının devamında; “Park çalışmalarımız, meydan çalışmalarımız, resmi kurum çalışmalarımızı büyük oranda bitirdik. Geçen yıl itibari ile de 188 trilyon civarında, Türkoğlu ilçemize hükümetimizin, ilçe belediyemizin ve büyükşehir belediyemizin yatırımlarıyla da büyük bir yatırım aldık. 5 yılda da 1 katrilyona yakın bir bütçe ilçemize girdi. Çok büyük bir dönüşüm. Tabi burada en büyük emek, değerli il başkanımızla beraber, saygıdeğer teşkilatımızın, milletvekillerimizin ve hükümetimizin belediyelere vermiş oldukları destekleri en güzel şekilde kullandık. Bunun övüncünü yaşıyoruz, burada şuanda oturduğumuz meydanda, 4 seneden beri çalışıyorduk. 90 tane iş yeri,  kaymakam lojmanı, adliye lojmanı, belediye binası yıkıldı, 3 ay sonra da hükümet konağı da yıkılacak.

Bir millet meydanı oluşturduk. Millet meydanının içerisinde, meydan kıraathanesi var. Çünkü bizim kırsal alanlarımız çok, vatandaşlarımız sabahleyin geldiği zaman burada oturup çaylarını kahvelerini ücretsiz bir şekilde içebilecekler, burada aynı zamanda açık hava kütüphaneleri oluşturuyoruz, yakında hizmete açacağız.

İmalı çayı rekreasyon projesiyle Türkoğlu’muz daha yaşanabilir bir ilçe haline gidiyor. Bu vesileyle il başkanımızın ve ekibinin Türkoğlu’na gelerek bize moral motivasyon vermelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” İfadesine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol