Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ 14 AĞUSTOS’TA TOPLANDI
 Gündem maddeleri görüşmelerinde gündem dışı gelen maddelerin oylanarak gündeme alınması oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 1. Maddesinde Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığının “Kültür Park Otoparkı”nın Büyükşehir Belediyemiz hizmetlerinde kullanılması ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi 2018 yılı “Kurban Kesim Ücretleri”nin belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesinin ardından oturum sonrası toplanarak fiyat görüşülmesinde büyükbaş hayvan kesim ücreti 250 TL, küçükbaş hayvan kesimi ise merkez ilçeler ile Elbistan’da 60 TL, diğer ilçelerde ise 40 TL olarak belirlendi.

Gündemin 3. Maddesinde Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının “Karakucak Güreş Festivali”nde dereceye girecek sporculara verilecek ödül tutarlarının belirlenmesi ile ilgili teklifi Plan ve Bütçe Komisyonu, Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 4. Maddesinden 12. Maddesine kadar olan teklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 13. Maddesinden 15. Maddesine kadar olan teklifler Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 16 ve 17. Maddeleri Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 18. Maddesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığının “Elbistan Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi”  katılım payının arttırılması ile ilgili teklifi oybirliği ile kabul edildi.

Gündemin 19. Maddesinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının Yeni Birim Kurulması ve Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile ilgili teklifi Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 20. Maddesinden 25. Maddesine kadar olan teklifler Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 26. Maddesinden 28. Maddesine kadar olan teklifler Hukuk Komisyonuna havale edildi.

Gündemin 29. Maddesinden 83. Maddesine kadar olan teklifler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Komisyonlardan gelen raporların görüşülmesinin ardından meclise katılamayan meclis üyelerinin izinli sayılmalarına ilişkin teklif oybirliği ile kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Mehmet Akif Kahveci bir sonra ki oturumun 17 Ağustos 2018 Cuma günü saat 14.30’da toplanacağını duyurarak ara verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol