Öne Çıkanlar MHP kahramanmaraş belediyesi SANATÇI PERFORMANSI İLE VAR TAVUK YEMEMEYE YEMİN EDENLERİN YENİDEN TAVUKLA BARIŞTIĞI MEKAN MİMARLARIN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUR

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN HANEFİ MAHÇİÇEK: “HİÇ BİR GÜÇ BİZİ SİZE HİZMET ETMEKTEN ALIKOYAMAYACAK”
 TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ve Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil’in katılımıyla gerçekleştirilen törenlerde konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 3 mahalleye yapılan yatırım miktarının yaklaşık 3 milyon 500 bin TL tutarında olduğunu söyledi.

Onikişubat Belediyesi’nin 3 yılda yaptığı hizmetin cumhuriyet tarihine eşdeğer olduğunu kaydeden Başkan Mahçiçek, “Kurulduğumuzdan bu yana devletimizden aldığımız para, 150 Milyon TL. Ama size yaptığımız hizmetin bedeli 320 Milyon TL. İşte eski Türkiye’yle yeni Türkiye’nin farkı bu. Geçmiş iktidarlar döneminden, AK Parti iktidarının farkı da bu. 2014 seçimleri öncesinde, geldiğimizde çocuklarımız naylon terliklerle çamurun içinde yürüyorlardı. Bunu bitirdik. 5.5 milyon metrekare parke yaptık. Bu sene 1 milyon 150 bin metrekare daha ihale yaptık. İnşallah yol noktasında hiç bir eksiğimiz kalmayacak. Bunun yanında yüzlerce camimizin tamiratını yapmışız, bir milyon 700 bin TL harcamışız. Yüzlerce okulumuzda bakım onarım yapmış, oyun takımları koymuşuz. Bir milyon 800 bin TL harcamışız. Yani Onikişubat Belediyesi olarak her noktada varız” diye konuştu.

Vatandaşın duaları ile hizmetlerini artırarak devam ettireceklerini belirten Başkan Mahçiçek, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız diyor ya ‘beklentimiz dua, başka bir beklentimiz yok’ diye. Bizimde beklentimiz o, sadece dua bekliyoruz. O dua ben inanıyorum ki, Cumhurbaşkanımızı ayakta tutuyor. Sizlerin duası elhamdülillah onu kazalardan belalardan, musibetlerden koruyor. Bu dua devam ettiği sürece size olan başta Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız olmak üzere bizlerin hizmeti devam edecek. İnsanlar fanidir gelir gider. Amel defterinizin kapanmaması için insanlara hizmet yapacaksınız. Kalıcı olan budur. Gerçekten de geçmiş dönemlerden çok daha farklıyız. Her türlü hizmeti ayağınıza getirmeye gayret ediyoruz. Burada çocuklarınız okuyacak, hanım kardeşlerimiz buralarda gün yapabilecekler. İhtiyaç alinde nişanlarınızı, düğün merasimlerinizi yapacaksınız. İhtiyaç halinde taziye evi olarak kullanabileceğiz. İnşallah dediğim gibi Allah’ın yardımıyla AK Parti iktidarıyla, belediyelerimiz her zaman sizlerin emrine amade. Biz inşallah rabbimizin yolunda size hizmet etmek için gayret edeceğiz. Ben bugün bizlerle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.”

“MAKUS TALİHİMİZİ YENMENİN MUTLULUĞU VE GURURUYLA SİZE GELİYORUZ”

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’de hayata geçirilen bu tür hizmetler karşılığında yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Geçmişte, görev yaptığı Anadolu’nun birçok kentinde, yol olmayışının, su olmayışının burukluğunu yaşadığını anımsatan Güvenç, “Gelirken yolda başkanımla çamurun tarih olduğunu konuştuk. Her evin önüne kadar götürülen yol hizmetini konuştuk. Bizim ömrümüz bu mücadeleyle geçti. Yolun olmadığı, içme suyunun olmadığı, elektriğin olmadığı, yaşamanın imkansız olduğu evlerin bulunduğu Anadolu’da geçti. Anadolu’yu gördük. Ama bugün bu makûs talihi yenmenin mutluluğunu ve gururunu yaşayarak buraya geldik. Gelinen noktada ortada.. Bir günde bir ilçe belediyemizin 3-4 noktasındaki mahallelerde açtığı bu ilim yuvalarını açıyoruz. Çocuklarımız bu güzel mekanlarda Kur’an da öğrenecekler, satrançta öğrenecekler. Bilgisayar da öğrenecekler, bir müzik aletini kullanmayı da öğrenecekler. İlimle irfanı, Kur’an-ı, el ele, yan yana yürüteceğiz. Geleceğimiz daha aydınlık olacak” diye konuştu.

“16 NİSAN’DA İSTİKRARI KAZANDIRIP, KAOSU YENECEKSİNİZ”

16 Nisan Referandumuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Güvenç, bu hizmetlerin devamı için de 16 Nisan tarihinin çok önemli olduğunu söyledi. Muhalefetin referandum tavrını da eleştiren Güvenç, şöyle konuştu:

“Bu hizmetlerin devamını önlemek, kalkınma hızımızı kesmek için muhalefet, hiçbir ahlaki değeri tanımadan düpedüz yalan söyleyerek halkımızın kafasını karıştırmak istiyor. Ben muhalefet adına çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Siyaseti bu kadar seviyesi düşük hale getirdikleri için çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Bir muhalefet milletvekilinin çıkıp ‘kararname ile muhtarlıkları kapatacaklar’ demesi karşısında hayretten utanıyorum. Çok açık söylüyorum. ‘Kararname ile lokanta kapatacaklar’ diyenleri kınıyorum. Yalanla dolanla hiçbir yere varamazsınız. Ak oylarınızla bilin ki 16 Nisan’da yalanı yeneceksiniz. 16 Nisan’da istikrarı kazandırıp, kaosu yeneceksiniz. Güçlü, güvenli, aydınlık bir geleceği kazandırıp, koalisyon dönemlerini yeneceksiniz. Güçlü demokrat lidere 2 başlı sistemi yendireceksiniz. İşin özeti güçlü bir Türkiye’nin önünü açacaksınız. Buna yürekten inanıyorum. Allah’ın yardımıyla bugüne kadar tam 11 kez sandıkta bunların yalanlarına, dolanlarına ders ve cevap verdiğiniz gibi 16 Nisan’da benim bacılarım, benim kardeşlerim bir kere daha bu yalanları onların yüzüne çarpacak diyorum. Allah yardımcımız olsun. Ben bir kere daha belediye başkanımızı yaptığı bu güzel hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Bu tesislerin hayırlı olmasını diliyorum. Verdiğiniz desteğe de sonsuz teşekkür ediyorum.”

Açılışların ardından Bilgi ve Kültür Evlerini inceleyen Güvenç ve Başkan Mahçiçek, vatandaşlarla sohbet edip, taleplerini dinledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol