banner1451
Öne Çıkanlar SAHİPSİZ BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ! engelli K.MARAŞ BBS 3-0 NİKSAR BELEDİYE KUTSİ MESLEK KOMİTELERİNİN ENFORMASYONU ÇOK ÖNEMLİ…

Bu haber kez okundu.

ARSLANBEY KONAĞI’NDA RESTORASYON SÜRÜYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Arslanbey Konağı’nda başlatılan restorasyon çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Dulkadiroğlu Kurtuluş Mahallesi’nde bulunan ve 19. yüzyıl başlarında inşa edilen konakta kapsamlı bir projenin uygulandığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Milli Mücadelemizin komutanı Arslanbey’in konut olarak kullandığı yapıda restorasyon çalışmalarını sürdürüyoruz. 19. yüzyıl başlarında inşa edilen konakta çatı yenilemeleri tamamlandı” diye konuştu.

2,5 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Projenin 2,5 Milyon TL’lik yatırımla hayata geçirildiğini belirten Başkan Güngör, “Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğümüze onaylattığımız proje kapsamında yapıda ince işçilikler devam ediyor. Çalışmalarımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Yeni projelerimiz de olacak. Kadim bir tarihe sahip şehrimizde kültür varlıklarımızı bir bir turizme kazandırmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımız şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol