banner1457
Öne Çıkanlar ÇALIŞANLARIMIZI ORTAK ETTİK! B.ŞEHİR BELEDİYE DADAŞLARA TAKILDI FALA BAKACAK! ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU dizi

Bu haber kez okundu.

ANDIRIN İLÇEMİZDE İSTİRİDYE MANTARI
 Andırın İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinden Tekniker Ali DALKIRAN, kendi evinin bir bölümünde istiridye mantarı üretmeye başladı. Hem plastik torbalarda hem de kayın ağacının kütüklerinde mantar yetiştiren Dalkıran; "Mantar konusuna zaten önceden beri ilgim vardı ve denemeye karar verdim. Şuan için sonuçlar güzel, bunu daha da geliştirip meraklı yetiştiricilere bu işi öğretmek istediğini belirtti.  

 

ŞEKER, TANSİYON VE KOLESTEROL HASTALIKLARI İÇİN BİRE BİR

Konu ile ilgili konuşan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ercan ALA mantarın özellikle de istiridye mantarının önemine değinerek "istiridye mantarı içerdiği protein, vitamin, mineraller ve bazı etken maddeler bakımından diğer mantar türlerine göre daha üstündür. Kalbe, kan dolaşımına ve kansere karşı koruyucu kalkandır. Tüm mantar çeşitleri içerisinde en yüksek B1 ve B2 vitamin miktarına sahip olup, şeker, tansiyon ve kolesterol hastalarına mutlaka tavsiye edilen istiridye mantarının Uzakdoğu'da ölümsüzlük mantarı çeşitlerinden biri olarak anıldığını ifade eden ALA,Biz de İlçe Müdürlüğü olarak bu mantarı İlçemizde çoğaltarak, insanlarımızın daha sağlıklı olmalarına ve hem de yetiştiricilerimize ek bir gelir elde etmelerine katkıda bulunmak istiyoruz." dedi. Ayrıca önümüzdeki aylarda mantar yetiştiriciliği ile ilgili bir kursta açılacağını dile getirdi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471