banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

SÜPER LİG KULÜPLERİ KAHRAMANMARAŞ’TA

Osman Sayın Spor Salonunda düzenlenen ve 14 takımın katıldığı organizasyona, Adana, Ayyıldız engelliler spor kulübü, Adana Ceyhan engenlliler gençlik ve spor kulübü, Bolu Gençlik merkezi spor kulübü, Diyarbakır Ortopedik engellilergücü spor kulübü, Eskişehir Odunpazarı ilçe eğitim müdürlüğü Spor kulübü, Gaziantep Bedensel engelliler spor kulübü, Gaziantep Gençlik spor il müdürlüğü gençlik ve spor kulübü, Gaziantep Nizip paralimpik gençlik spor kulübü, Karaman İl özel idare spor kulübü, Konya engelliler spor kulübü, Muğla Fethiye gençlik hizmetleri spor kulübü, Samsun Kuzeyyıldızı engelliler gençlik ve spor kulübü, Zonguldak Alaplı anadolu alges gençlik spor kulübü, Zonguldak Karadeniz Ereğli belediye gençlik ve spor kulübü katılıyor.

Osman ayın Spor Salonunda 17-20 Mart tarihleri arasında oynanacak Süper Lig 1. Grup Lig maçlarında Müsabakalar Oturarak Voleybol Yarışma Talimatı ve İlgili diğer Yönergelerin hükümlerine göre oynanacak. Yarışmalar 2 grup etabı ve bir Final etabı üzerinden oynanacaktır. Her yıl katılım durumuna göre statü yeniden belirlenecek.

Süper lig için 2021– 2022 sezonunda katılım dilekçesi veren takımların sayısına göre A ve B gruplar oluşturulup 3 etaplı, (1.ve 2. Grup etabı ve 1 Final etabı) etaplı lig usulüne göre oynanacak. 2021-2022 Sezonunda sporcular kendi adlarına düzenlenmiş Oturarak voleybol (Ferdi branşta eklenebilir) branşına ait lisans ve sınıflama (klasifikasyon) kartına sahip olacak. Diğer takım sporlarında (TS Basketbol ve Ampute Futbol) oynadığı ve lisansı olduğu tespit edilen sporcuların lisansları iptal edilecek, hakkında cezai işlem uygulanacak. 

2021-2022 SEZONUNDA TAKIMLAR SPORCU SINIFLAMALARI YAPILMIŞ

5 Engelli sporcu (VS1 SPOR SINIFI) ve 1 Minimal Engelli (VS2 SPOR SINIFI) sporcuyla sahaya çıkacaklardır. Engelli sporcular kendi aralarında, Minimal Engelli sporcular kendi aralarında olacak şekilde oyuncu değişimi yapacaklardır. Kurallara uymayan değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir. Bu sistemde oyundaki VS2 spor sınıfındaki sporcu sayısında artma yönünde (3 VS1 ve 3 VS2 spor sınıfındaki sporcu) değişiklik yapılamayacak olup, azaltma yönünde (6 VS1) değişimi yapılabilecek. Takımlar genel takım kadrosunda (Madde 21) en fazla 3 VS2 spor sınıfında olan sporcu bulundurabilecekler. 2021-2022 sezonunda takımlar sahaya antrenörsüz çıkabileceklerdir. 2021-2022 Sezonunda takımlar yarışma talimatının 8.maddesindeki kıyafet hükümlerine ve federasyon sayfasında ilan edilen müsabaka kıyafet yönetmeliğine (Eşofman, Forma, Alt pantolon, şort) uymak zorundadır. Türkiye Kupası düzenlenmesi halinde, bir önceki yıl ilk iki sırayı alan takımlar kupaya katılma hakkı kazanırlar. Katılan takımlar 1.etap öncesi çekilecek olan fikstüre göre maç yapacaklar ve bu müsabakaların puan ve averajları 1.etaptan 2.Etap müsabakalarına taşınacaktır. 2. Etap müsabakaları sonunda gruplarında ilk 3(üç) sırayı alan takımlar final etabını oynamaya hak kazanacaktır. İki etap sonunda; alınan puanlara ve averaja göre A ve B gruplarında 1. 2. Ve 3.cü (Birinci, İkinci, Üçüncü) olan takımlar tek devreli final grubu müsabakalarında oynamaya hak kazanırlar. Süper ligde Klasman Müsabakaları oynanmayacaktır.  Bu nedenle 2. Etap sonunda A ve B Gruplarında son 2 (iki) sırayı alan takımlar 1. Lige ( 2022-2023 sezonunda) düşerler. 2021-2022 sezonunda Süperlige katılacak takımlardan lige katılmayıp, ligden çekilen takımlar olması halinde,(lige katılamayacak olan kulüp-kulüpler katılamayacağını bildirir dilekçesini 11/02/2022 tarihine kadar federasyona bildirilecek. 2020-2021 sezonunda 1.lig statüsünde ilan edilen ‘’Oturarak Voleybol 1.liginde dereceye giren takımlardan sıralamaya göre çekilen takımın-takımların yerine Süper lige takım davet etme yetkisi Federasyona aittir.’’

Final grubu maçları Federasyonca belirlenen ilde ve ilan edilen tarihte tek devreli lig usulüne göre turnuva maçları oynarlar. Gruplardan gelen ve aşağıdaki şekilde oluşan takımlar Final müsabakalarını Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından belirlenecek ilde Tek Devreli Lig usulüne göre turnuva maçları oynarlar.

 MAÇLAR RENKLİ TOP İLE OYNANACAK

Osman Sayın Spor Salonunda başlayacak olan Oturarak Voleybol Süper lig müsabakaları MOLTEN V5M5000 (Yeşil-Beyaz-Kırmızı) Renkli Top ile oynanacak. 2021-2022 Sezonunda Süper Lig Kulüplerinin resmi müsabaka kadroları ise en fazla 12 (on iki) sporcu olarak belirlenmiştir.

2021-2022 Sezonunda bir takımda 12 Sporcu, 1 Yönetici, 1 antrenör olmak üzere toplam 14 kişiye ödeme yapılacak. Yöneticiler kulüp üyesi olmak zorundadır ve kulüp yönetim kurulu kararı gerekmekte. Süper lig Müsabakalarında sahaya çıkacak teknik ekibin (Antrenör, Yardımcı Antrenör, Fizyoterapist ve Masör (veya Masöz) sezon için Federasyondan Fotoğraflı sahaya çıkış belgesi alması zorunlu. Başhakem resmi ısınmayı başlattıktan sonra, oyun sahasında sadece müsabaka cetvelinde isimleri yazılı bulunanlar kalacak. Statüde yer almayan her türlü konuda Yarışma Talimatı hükümleri ve Yönetim Kurulu Kararları uygulanacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478