banner1483
Öne Çıkanlar SİNEKLE MÜCADELEYE DEVAM… MARAŞGÜCÜ TÜRKİYE 3.SÜ KSÜ İŞ BİRLİĞİ AĞINA AFRİKA KITASINIDA KATTI KSÜ TANITIM FİLMİ BASINA TANITILDI TOPLU KONUTLARIN TEMELİ

Bu haber kez okundu.

ÖZTUNÇ, İÇME SUYU VE YOL MESELİSİNİ GÜNDEME TAŞIDI

CHP’nin çalışkan vekillerinden Ali Öztunç, memleketlisinin sorunlarına küçük büyük demeden çözüm arayışına devam ediyor.

Atom Karınca Öztunç, şimdi de Nurhak’a bağlı Umutlu Çatalardıç mezrasının yol ve içme suyu şebekesi sıkıntısını ve uzun süredir bitirilemeyen Elbistan’a bağlı Çiçek Mahallesinin kanalizasyon altyapısı sorununu Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un masasına taşıdı.

Öztunç’un Bakan Kurum’un yazılı olarak cevaplandırması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesi ve kamuoyu adına yanıt beklediği sorular aynen şu şekilde;

Kahramanmaraş ilimizin Nurhak ilçesine bağlı umutlu çatalardıç mezrasının yol ve içme suyu şebekesi sıkıntısı bulunmaktadır. Ayrıca Elbistan ilçemizin çiçek mahallesinin kanalizasyon altyapısı uzun süredir bitirilememiştir.

Buna istinaden;

  1. Umutlu Çatalardıç mezrasının içme suyu şebekesinin ne zaman yapılması planlanmaktadır?
  2. Umutlu çatalardıç mezrasının mevcut yolu patika olup kışın çamurdan geçilmez bir hal almaktadır. Bu yolunun asfalt yapılması yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?
  3. Elbistan ilçemizin çiçek mahallesinin kanalizasyon şebekesi bitirilmemiştir. Kanalizasyon şebekesi ne zaman bitirilmesi düşünülmektedir?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol