Öne Çıkanlar dizi ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ öneri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

MİLLETVEKİLİ ÖZTUNÇ, KARATUTLU’YA SİTEM ETTİ, "VEFA DİYE BİR ŞEY VARDI”

Cumhuriyet Halk Partisi İl binasında yerel ve ulusal basın mensupları ile biraya gelen Milletvekili Ali Öztunç, Deva Partisi Milletvekili İrfan Karatutlu'yu eleştirerek, herkesin haddini bilmesini gerektiğini söyledi.

Deva Partisi Kahramanmaraş Millvtekili İrfan Karadutlu hakkında konuşan Milletvekili Öztunç, "Nurhak'ta 3 tane aday adayı arkadaşımız vardı ve Genel Merkez İlhami Bozan kardeşimizi aday gösterdi.  İrfan Karatutlu ne yaptı bizim aday göstermediğimiz aday adayı arkadaşımızın kolundan tuttu Deva Partisinden aday göstererek bize karşı çalıştı. Benim memleketim de benim köyümde beni eleştirdi. Çok ayıp etti." dedi.

"Ne oldu? Ayıp değil mi senin bu yaptığın? Vefa diye bir şey vardır" diyen Milletvekili Öztunç açıklamasının devamında şunları söyledi:

SENİN KAÇ OYUN VAR BİRADER, SÖYLESENE!

"Bizi aday adaylarımızdan birisi gitti DEVA'dan aday oldu. Onu da anlayışla karşıladık.Bize karşı aday çıkarttınız. Çok doğal. Kampa süreci başladı, Bismillahirrahmanirrahim. Yahu Deva'nın vekili gidiyor Nurhak'ta  bana atıyor. Köylere gidiyor Nurhak il başkanına atıyor. Yahu seni milletvekili yapan biziz. Sırtımızdan vekil oldun. Kaç oyun vardı? Senin birader.

Elinden tuttum ben getirdim çocuk gibi seni. Kusura bakmasın herkes haddini bilecek. Tamam, İyi insanız, Hoş insanız da boynumuzu kestirmeyiz. Kimse kusura bakmasın.

En son yaptığı miting, gitmiş bir de benim ilçemde, benim köyümde bana atmış, diyor ki "Ali Öztunç'u diyor milletvekili seçtiren benim diyor, sordum diyor dediler ki Ali Öztunç kaybediyordu,  beni ikiye yazarak milletvekili oldu çünkü depremde Ali Öztunç gitmişti.  CHP'liler gitmişti. Bir şehir biliyor gerçeği.   Bana yalvardığı günler var, Adliye'de öncesinde." dedi.

AYIP SANA, BİR DE SIRTIMIZDA TAŞIDIK!

 

"Maraş büyükşehirde alıyoruz diye geziyordun." ne oldu diyen Milletvekili Öztunç,  "Şimdi kameralara bakarak söylüyorum İrfan Karatutlu. Kaç oy aldın? Büyükşehirde aldığın oy 3 bin 300, biz sadece Nruhak  Belediyesi'nde almışız üç 3 bin 600 .Ne oldu? Ayıp değil mi senin bu yaptığın? Vefa diye bir şey vardır. Ve üstelik karşınıza   aday çıkarttınız.  Belediye Başkanı İbrahim Bozan'da bu milletvekili olsun diye gecesini gündüzüne kattı. Vefa diye bir şey vardır. Ayıp ya, sırtımızda taşıdık. Milletvekili yaptık." ifadelerini kullandı.

İrfan Karatutlu'nun aklınca şehirde siyasi bir  figür olmak istediğini de belirten,  milletvekili Öztunç,  "Bu ayaklarla siyaset yapılmaz Karatutlu. Çalışacaksın kardeşim, Beni taklit etme. Ediyorsa da doğru taklit et.  Öyle kafanda arka planda hesaplar yapma. Çok ayıp etti. Biz kendisine emek verdik. Milletvekili olmasını sağladık. Bu yaptığı siyasi nezakete sığmazdı. Siyasi ahlaka sığmazdı." dedi.

Haber: Bilal EVRAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol