banner1457
Öne Çıkanlar DEVLET BAHÇELİ TEMELİMİZ SAĞLAM! Ağaç Dulkadiroğlu Belediye Meclisi

Bu haber kez okundu.

KARATUTLU; REZERV ALANI ISRARINA VATANDAŞ ÖFKELİ

DEVA Partisi Milletvekili Dr. İrfan Karatutlu, Kahramanmaraşlıların endişelerini Meclis kürsüsünde anlattı. Hükümetin depremzedelere yapımını vaat ettiği TOKİ konutlarının halkla yapılan sözleşmelerinde herhangi bir fiyat yazılmadığına dikkat çeken Karatutlu, bu durumun vatandaşı tedirgin ettiğini dile getirdi.

ESNAF MAĞDUR

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ilan ettiği rezerv alanlarının içinde kalan esnafa dükkanlarını boşaltmaları için 15 günlük süre verildiğini ifade eden Karatutlu, “Bölgede rezerv alan ilanında sıkıntılar vardır. Son olarak Kahramanmaraş, Derepazarı ve Kıbrıs meydanında 300-400 iş yeri rezerv alanına alınmış, esnafa yirmi-yirmi beş gün içinde bölgeyi boşaltmaları tebliğ edilmiştir, vatandaş mağdurdur” diye konuştu.

VATANDAŞ KIZGIN

KOSGEB kredilerinin açılmadığını, yıkılan evlerin yapımının aksadığını ifade eden Karatutlu, vatandaşın kızgın olduğunu belirterek, “Esnafın beklediği KOSGEB kredileri aylardır bir türlü açılmamıştır ve vatandaş beklemededir. Kahramanmaraş'ta Karadut, Berit, Kazanlıpınar mahallelerinde yıkılan köyevleri yapımında aksaklıklar had safhadadır, vatandaş kızgındır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1472

banner1478

banner1471