Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

“İLK İŞİMİZ; ORTA HASARLI BİNALAR VE ALINAMAYAN RUHSATLARIN ÇÖZÜMÜ OLACAK”

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu, bir yıldan beri orta hasarlı binalara işlem yapılmadığını vurgulayarak Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinde bu sorunların çok kısa sürede çözüleceğinin sözünü verdi.  Dedeoğlu, “Kahramanmaraş’ı mağdur ettiler, yine edecekler. Bunlara dersi sandıklarda verelim” dedi.

6 Şubat depremlerinin ardından bir yıldan fazla süre geçtiğini ifade eden Dedeoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Depremde On binlerce vatandaşımızı sevdiklerinden ayıran felaket tüm ülkeyi derinden etkiledi. Tarifi mümkün olmayan bu acı, birçok vatandaşımızı evsiz bıraktı. Kaybettiklerimizin acısı hala yüreğimizde ve bu acı hiçbir zaman dinmeyecek.

Şuana kadar ana caddeler üzerindeki enkazları kaldırabildiler. Ağır hasarlı binalar daha yeni yeni yıkılmaya başladı. Depremin üzerinden bir yıldan fazla bir süre geçti . Bir yılda yapılan işler bunlar. Kenar semtlere eski mahallelere daha giremediler. Bir yılda orta hasarlı binalar ne yaptılar?

Şuan da Kahramanmaraş’ımızın en büyük problemi rezerv alanlar, uygun olmayan alanlar, orta hasarlı binalar ve alınamayan ruhsatlar. Allah nasip ettiğinde belediye başkanı olduğumda ilk yapacağımız iş kesinlikle bunları çözümlemek ve Kahramanmaraş halkının bu noktada önünü açmak olacak.”

Dedeoğlu saha çalışmalarında vatandaştan duyduğu bir konuyu da dile getirerek, “Vatandaş değişimin şart olduğunu söylüyor. Değişimin adresi de biz olacağız inşallah” ifadesini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol