Öne Çıkanlar İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. MURAT COŞKUN DR. NİMET YILMAZ GÖREVE BAŞLADI SÜFYAN EMİROĞLU İMDADIMIZA İTFAİYE YETİŞTİ İLK SÜRPRİZ FIRAT GÖRGELDEN

Bu haber kez okundu.

GEDEMENLİ; AK PARTİ DAVAMIZIN YOLUNDA GİTMEDİĞİ İÇİN AYRILDIK

Partinin Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Arif Gedemenli, yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek partinin kurulma amacı ve AK Parti’den ayrıldıkları süreci anlattı.

13 Aralık 2019’da partinin hızla kurulduğunu ifade eden Gedemenli, ‘’İllerde teşkilatlanma çalışmalarımız başladı. Bende Ocak sonu, Şubat başı gibi partimizin il teşkilatını kurmak üzere görevlendirildim. Şubat ayında teşkilat çalışmalarına başladık. Mart ayında pandemi sürecine girilmesiyle birlikte sokağa çıkma yasakları ve tedbirler, bizim işlerimizi oldukça yavaşlatsa da bizi kesinlikle durdurmadı. Memleketimizin en güzide yerinde bu parti binamızı açtık’’ dedi. 

Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçe teşkilatları, il yönetimi teşkilatlarının kurulduğunu belirten Gedemenli şunları kaydetti;

‘’Hızla kongre sürecini başlattık ve şu an Elbistan İlçe Başkanımızın ataması yapıldı. Ekinözü ilçesinde bir arkadaşımız çalışıyor. Hızla teşkilatlanma yaparak kongre sürecinde gideceğiz. Sizlerin de bildiği gibi dün genel merkez binamız açıldı. Türkiye’de muhteşem bir bina. Bize bu paranın kaynağı her yerden soruluyor. Bizim genel merkezimiz kendi yağında kavrulduğu için teşkilatlara katkı gelmiyor. İllerde parti teşkilatları kendi vefakar ve cefakar çalışmalarıyla hazırlanıyor bu binalar. Başta il ve ilçe başkanlarımız olmak üzere, teşkilat üyelerimizin fedakârlığıyla teşkilatımız bugünlere geldi.’’

‘’BİZ DAVA PARTİSİYİZ’’ 

Gedemenli, partilerinin bir dava partisi olduğunu ilan ederek, AK Parti’nin kuruluşunda da teşkilat içerisinde yer aldıkları için ihanetle suçladıklarını söyledi.

Milli görüş çizgisinde hareket ettiklerini ve sürekli partilerinin kapatılmasıyla gelen sürece değinen Gedemenli, Milli Nizam, Milli Selamet’in kapatılmasıyla, Fazilet Partisini kuran ekibin içerisinde yer aldıklarını, daha sonra Fazilet Partisininde kapatılmasıyla birlikte o çizgide kendilerine hizmet yaptırmayacaklarını düşündükleri için AK Partiye katıldıklarını ifade etti.

‘’DAVA O GÜN İÇİNM AK PARTİYDİ’’

O gün için bizim gözümüzde dava AK Parti’ydi diyen Gedemenli şöyle konuştu;

‘’2002’de kurulan AK Parti bu ülkede çok güzel hizmetler yaptı. Nitekim, bugün AK Parti’nin övdüğü duble yolların yapılması, sağlık sistemini kurulması, bir kısım hizmetlerde devrim sayılabilecek faaliyetlerin yapılması, bizim AK Parti’de görev yaptığımız dönemlerde oldu. 2011-2012 yıllarına geldiğimizde bir kısım aksaklıklar ve idarede problemler olsa da, biz bunu içeride eleştirerek düzeltme çabalarına girdik. 2015’te Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, o dönem hem AK Parti’nin Genel Başkanı hem de Başbakandı. Ancak yapmak istediği hizmetler, yapmak istediği vizyon ve misyona müsaade edilmedi. Kendisi yurt dışında iken yetkilerini kısıtlandırılmak üzere MKYK’da kararlar alınınca, Ahmet Davutoğlu artık burada bizim yapabileceğimiz bir şey kalmadı diyerek istifa etti. Aksayan yönleri düzeltmek üzere sürekli yapılan uyarı ve ikazlara rağmen kendilerini düzeltmemesi ve artık 3Y ile mücadele diyerek yola çıkan bir partinin, Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakların kaynağı olması üzerine oranın artık düzelemeyeceğine karar vererek yollarımızı ayırdık. Gelecek Partisini kurarak kendi misyon ve vizyonumuz için çalışmalara başladık.’’

‘’PARTİLER DAVA İÇİN ARAÇTIR’’

Gedemenli daha sonra partilerin dava için değil, davayı gerçekleştirmek için bir araç olduğunu belirterek, ‘’Dolayısıyla bizim sadakatimiz partiye ve şahıslara değil, davamızadır. Eğer bir partide bizim davamızın ve ideallerimizin gerçekleşme ihtimali kalmadıysa orayı bırakırız ve yeni bir parti kurarak davamızı gerçekleştirmek üzere yolumuza devam ederiz. Bu geçmişte, Milli Görüşte davamızın gerçekleşme imkanı kalmayınca AK Parti’ye geçerek, AK Parti’yi oluşturduğumuz gibi orada da davamız ve ideallerimizin gerçekleşme imkanı kalmayınca bıraktık ve Gelecek Partisini oluşturduk. Şu anda çalışmalar çok güzel gidiyor ve Gelecek Partisi bir vizyon ve misyon içerisinde çalışıyor’’ dedi.

AK Partinin Davutoğlu sonrası dönemine de değinen Gedemenli, ‘’Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu, AK Parti’den ayrıldıktan sonra AK Parti ortaya bir vizyon ve misyon koyamamış, bir önceki geçtiğimiz genel seçimlerde seçim vaadi olarak, millet kıraathaneleri ve bedava çay kek vaat ettiler. Bir 15 yıllık iktidar partisinin seçim vaadi bu olmamaydı ama onu bile gerçekleştiremediler. AK Parti’de artık bizim kendi davamızın gerçeklerini yerine getirme durumu kalmadı. Yasakların yolsuzlukların ve yoksulluğun mücadelesi yerine merkezi ve üreticisi haline geldiler. Bizde bu yüzden yolumuzu ayırdık. Şu anda Ahmet Davutoğlu beyin liderliğinde Türkiye’ye bir gelecek vizyonu çiziyoruz’’ diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol