Öne Çıkanlar dizi ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ öneri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

AFŞİN ‘KORAY KIRAÇ’ DEDİ

31 Mart’ta yapılan seçimlerde Afşin İlçesinde sandıkların Yüzde 91.37 açılırken Ak Parti Adayı Koray Kıraç 16 bin 426, oy alarak Afşin İlçe belediye Başkanı seçildi.

Koray Kıraç’ın en yakın rakibi Yeniden Refah Partisi’nden Adem Yıldız ise 14 bin 742 oy aldı.

Koray Kıraç, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Afşinim Doğduğum, Büyüdüğüm, Memleketim…

Sana hizmet etmek yolunda talipliğimi kabul edip beni onurlandırdın.

Bize teveccüh gösteren destek olan olmayan tüm hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum… Sizlere mahçup olmayacağız…”

Koray Kıraç’ı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

KORAY KIRAÇ KİMDİR

Afşin ilçesinin Belediye BaşkanıKoray Kıraç, 3 Ocak 1975 tarihinde Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Afşin'de tamamlamış, yüksek öğrenimini ise Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olarak almıştır.

İş Deneyimi. Kıraç, 1994 yılında inşaat malzemeleri alım satımı yapmak üzere Kıraç İnşaat şirketini kurarak iş hayatına adım atmıştır. Başarılarına bir yenisini ekleyerek, 1997 yılında Kıraç İnşaat Şirketi çatısı altında bölgenin ilk fabrikası olan Afşin Un Fabrikası'nı hayata geçirmiştir. Ardından, 2005 yılında yine aynı unvan altında bölgenin ilk yem fabrikasını kurmuş ve 2007 yılında Kıraç Hazır Beton ve Konkasör tesisini bölgeye kazandırmıştır. Temiz enerjiye olan katkıları da ön plandadır 2015 yılında Kıraç Güneş Enerjisi Santrali'ni faaliyete geçirerek bölgede temiz enerji üretimine öncülük etmiştir. Son olarak, 2022 yılında MK International firmasını kurarak bölgenin tarımsal ürünlerinin dünya pazarına açılmasına öncülük etmiştir.

Milletvekili adayı da olan Koray Kıraç, evli ve üç çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol