Öne Çıkanlar dizi ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ öneri BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

14 MART, TÜRK HEKİMLERİNİN BAYRAMI

BU YIL BAYRAMIMIZ BURUK

Hekimlerimiz, deprem sürecinde üzerine görevi fazlası ile yerine getirmiştir. Depremin ilk anından itibaren bulabildikleri her binada, her çadırda, her ortamda sağlık hizmeti vermeye başlamıştır. Yıkılan hastanelerimizin, sağlık binalarının eksikliğini kendi özverileri ile kapatmaya çalışmıştır.

Kahramanmaraş’ımızın sağlık sorunları depremlerle beraber çığ gibi artmıştır. Kahramanmaraşlımız tedavi olacak, hekimlerimiz çalışacak bina bulamamaktadır. Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Kahramanmaraş’ın hastane sorunu çözülmemiştir. Vatandaşın sağlığa ulaşım sorunu giderilmemiştir. Sağlam, hizmete uygun sağlık binaları hizmete alınamamıştır. Tüm bunlara rağmen Türk hekimleri canla başla sağlık hizmeti vermeye çalışmakta, bina eksikliğini gidermeye çalışmaktadır.

Hekimler sağlığı ilgilendiren her konuyu kendine görev edinmektedir. Halkımızın sağlık sorunu bizim de sorunumuzdur. Depremlerin artçıları sağlık alanında daha şiddetli devam etmektedir. Kahramanmaraşlı temiz hava soluyamamaktadır. Asbest tehlikesini iliklerine kadar hissetmektedir. Yeterli, kaliteli şebeke suyu bulamamaktadır. Barınma sorunu çözülmeye uzaktır.

Biz hekimler tüm olumsuz şartlara rağmen sağlık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Halkımızın sorumlarını sahipleniyor, çözüm üretmeye çalışıyoruz. Meslek büyüklerimizin bize devrettiği sorumluluk alma bilincini devam ettiriyoruz.

Tıbbiye her zaman ülkesine sahip çıkmıştır, çıkmaya devam edecektir.

Mesleğinin verdiği sorumluluğunu yüreğinde yaşatan, ömrünü adadığı eğitimini halkı için  kullanan Tıbbiyelililerin Tıp Bayramı kutlu olsun.

Dr. Lütfi TİYEKLİ

                                                                     Tabip Odası Başkanı                                                                     

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol