Öne Çıkanlar ALÇAKÇA HUBUBAT HASAT BAYRAMI CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK ! SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR GÖNLÜMDEN GEÇEN TEK BAŞINA İKTİDAR

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MAHÇİÇEK: “HER BİR FERDİ KAHRAMAN OLAN MARAŞLIM! MADALYA GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN”
 Mahçiçek, 5 Nisan’ın Kahramanmaraş tarihinin en müstesna günlerinden biri olduğunu kaydettiği mesajında, şu düşüncelere yer verdi:

“İstiklal ve istikbal şehri Kahramanmaraş’ın en özel günlerinden birini yine onur ve kıvanç duyarak kutluyoruz. 12 Şubat 1920’de yazdığı kurtuluş destanı ile tüm Anadolu’nun bağımsızlık çerağını yakan Maraşlı, milli mücadele sonrasında sergilediği ‘duruş’ ile de tarihin asalet sayfalarına kendini nakşettirmiştir.

Benlik duygularının bir kenara itilip, yekvücut olma erdeminin sergilendiği bu ‘duruş’un neticesinde İstiklal Madalyamız, doğmuş ve doğacak tüm Maraşlılara verilmiştir. Ve ferdi olmaktan onur duyduğumuz bu güzel coğrafyanın asil fertleri, verilen bu madalyaya layık olduğunu her fırsatta göstermiştir, göstermektedir.

Daha dün Türkoğlu’ndan Jandarma Uzman Onbaşı Mehmet Yavşan kardeşimiz, bayrağımız inmesin, ezanlarımız dinmesin diye toprağa düşüp, şehitler kervanına katıldı. Bu ülkeye zarar vermek isteyenler, bu ülkeyi bölmek ve milletimizi sindirmek isteyenler Kahramanmaraş’a baksın. Çünkü Kahramanmaraş ve Kahramanmaraşlı, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünün en önemli teminatıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta İstiklal Savaşı kahramanlarımız olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Madalya günümüz kutlu olsun.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol