Öne Çıkanlar DUALARIMIZ ŞEREF EROĞLU İÇİN HALİL İBRAHİM SOFRASINA BUYURUN! KAHRAMANMARAŞ BBS 0-1 OFSPOR dizi MİLLİ BİLARDOCUMUZA DESTEK

Bu haber kez okundu.

AYAŞ ANTİK TİYATROSU 2 BİN YIL SONRA PERDELERİNİ AÇIYOR
'Erdemli’de güzel şeyler oluyor' sloganıyla duyurusu yapılan festivale gelen misafirler, tarihi Ayaş Antik Kenti’nde çadırlarda konaklayacağı beyan edilirken, Festival komitesi tarafından sağlanacak konaklama Akdeniz’in en güzel koylarından birinde, okaliptüs ağaçlarının gölgesinde gerçekleşecek. Festival, konukların hem deniz tatiline hem de sanata doyacağı birçok etkinlik vaat ediyor. Katılımın ücretsiz olacağı festivalde tiyatro gösterilerinin yanı sıra sanat atölyeleri, söyleşiler, iletişim atölyeleri, müzik dinletileri, çeşitli sahne gösterileri ve daha fazlası sanatseverlerle buluşacak. Konukların sanata doyacağı etkinlik kapsamında; Bir İstanbul Masalı, Börü dizisi ve Dağ filmi oyuncularından Ahu Türkpençe’nin yazmış olduğu ve başrollerini Orçun İynemli’yle paylaştığı “PATATES” adlı tiyatro Oyunu 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü saat 20.00’da ücretsiz olarak Ayaş Antik Tiyatro Festivali’nde izleyicilerini bekliyor.

SANATSEVERLER BİNLERCE YIL SONRA TARİHİ MEKANDA TOPLANACAK

Hem Erdemli’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanıtmayı hem de Erdemli halkını sanatla buluşturmayı hedefleyen Ayaş Antik Tiyatro Festivali’ne ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Erdemli’nin birçok medeniyete ev sahipliği yaptığına ve uzun yıllar sanat şehri olma misyonunu koruduğuna değinerek, bu misyonu korumak ve yeniden canlandırmak amacıyla tüm sanatseverlerin binlerce yıl sonra bu tarihi mekânda toplanacaklarını söyledi.

KONUKLAR, SANATA, TARİHE DOYACAK

Ayaş Antik Tiyatro Festivali’nin bugüne kadar yapılmış tiyatro festivallerinin içinde tarihi ve kültürel önemi bakımından farklı bir yerde konumlanacağını ifade eden Başkan Tollu, ‘’Binlerce yıl sonra bu sahnede yeniden oyunlar oynanacak. Zaman geçiyor, kültürler değişiyor ama tiyatronun birleştirici gücü her dönemde geçerliliğini koruyor. Ayaş’ta düzenlediğimiz bu festival; tarihin, tozlu sayfalardan çıkarılıp sahne ışıklarının altına getirilme hikâyesidir. Bu organizasyonda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Konukların sanata, tarihe ve tatile doyacağı farklı bir festival bizleri bekliyor’’ diye konuştu.

 

Öte yandan katılımcıların www.ayasantiktiyatro.com adresine yapılan başvurulardan seçilerek, festival komitesi tarafından davet edileceği bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol