banner1470
banner1473
Öne Çıkanlar BİR ÇOCUK BİR TEBESSÜM KAMPANYASI TEOG ŞAMPİYONLARINDAN ZİYARET MHPLİ BAŞKAN AKPINARDAN ÜNALA SERT CEVAP! Din görevlileri GÜÇLÜ HÜKÜMETE İHTİYAÇ VAR

Bu haber kez okundu.

VALİ COŞKUN’UN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği içinde İstiklal mücadelesini gönül birliğiyle gerçekleştirmeye azmetmiş kahraman milletimiz için bir dönüm noktasıdır.

"Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" ilkesiyle yapılan bu kutsal mücadele ile, ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden; vatanına,  bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

İstiklâl mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi millî birliğimizin, millî mutabakatımızın, millî egemenliğimizin en somut tecellisi olmuş, cumhuriyetimizin de temelleri atılmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyada ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte, Atatürk'ün istikbalimizin mimarı olacak çocuklarımıza verdiği değerin ve duyduğu güvenin de en büyük göstergesidir.

Sevgili Çocuklar,

Geleceğimizin teminatı en kıymetli hazinemiz olan sizleri; ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten, milli, manevi değerlerine bağlı, ufku geniş ve donanımlı insanlar olarak yetiştirmek, hepimizin ortak sorumluluğu ve hedefidir.

İnanıyorum ki; sizlerde tarihimizden, zengin kültürümüzden ve bağımsızlık için verdiğimiz kutlu mücadelelerimizden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere taşıyacaksınız.

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin kahramanları başta olmak üzere, kutsal vatan topraklarının müdafaası uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi; rahmetle, minnetle, saygıyla yâd ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 102. yıldönümünde başta çocuklarımız olmak üzere Aziz Milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1462

banner1463

banner1464

banner1465

banner1466

banner1469

banner1472

banner1474

banner1478