Öne Çıkanlar ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR! öneri TÜRKİYE GENELİ 5 BİN 801 KİŞİYİ ELEDİ ÇİÇEK EKİNÖZÜ SEÇİME VE İKTİDARA HAZIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE İŞKUR FARKI

Bu haber kez okundu.

TORBA YASA BİLGİLENDİRME PROGRAMI
 TÜMSİAD  üyelerinin  büyük ilgi gösterdiği toplantının açış konuşmasını yapan TÜMSİAD Kahramanmaraş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Toprak , “Hepinizin bildiği üzere, 11 Eylül 2014 tarihli ve 29116 sayılı 1. mükerrer resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren, kamuoyunda 'Torba Yasa Kanun' olarak bilinen, 6552 sayılı iş kanunu ile bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması ile bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun gereğince çok sayıda kanunda değişiklikler yapıldı. Vatandaştan, KOBİ’ye, iş dünyasından çalışanlara kadar her kesimi ilgilendiren çok sayıda hükmün bulunduğu yasa, özellikle vergi ve sosyal güvenlik konusunda getirdiği yeniliklerle ekonomi camiasını yakından ilgilendiriyor.Bu kapsamda üyelerimizi bilgilendirmek adına bu bilgilendirme programını düzenledik.Konuşmasında yapmış oldukları çalışmalarada değinen Toprak sözlerine şöyle devam etti’’30 Ekim 2 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirmiş olduğumuz TÜMSİAD Sanayi ve Ticaret Fuarı ve Ortadoğu İş zirvesi çalışmalarımıza büyük bir ivme kattı.Düzenlemiş olduğumuz fuar organizasyonu Cumhurbaşkanımız, ve Başbakanımızın destekler ile gerçekleşti.Ekonomi bakanlığı fuara 50 ülkeden alım heyetleri davet etti.Bu da o ülkelerde TÜMSİAD’ın tanınırlığını artırdı.Bundan sonra da üyelerimize yönelik çalışmalarımız hıs kesmeden devam edecek.

Açış konuşmasının ardından Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Abdullah Coşkuner , bilgilendirme toplantısı için TÜMSİAD  Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Toprak  ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek etti.

Daha sonra söz alan Aslanbey Vergi Dairesi Müdürü Hüseyin Çetin,Vergi ve Anlaşmalar uygulama Müdürü Bekir Akkan ve Sosyal Güvenlik kurumu merkez müdürü Murat Özarslan  ve Torba Yasa, Vergi ve SGK konuları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Bilgilendirme Toplantısı  izleyicilerin sorularının cevaplandırılmasının ardındanve  katılımcılara TÜMSİAD Şube Başkanı Adnan Toprak’ın plaket takdimi ile   son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol